daska64
05.10.06,16:23
Ahojte poraďáci,
vie mi niekto z vás tak "v kocke" zhrnúť odlišnosti účtovania neziskovky oproti s.r.o.? Mám možnosť účtovať neziskovku od januára a potrebujem to ale dobre premyslieť. Preto prosím o rady skúsených. (s.r.o. účtujem)
Za všetky odpovede ďakujem.
Melnick
05.10.06,15:12
Ja som niekedy z účtovania Obč.združenia doslova takáto:eek: :eek: :eek: .
Ale vážne , dá sa,len sú tam niektoré špecifiká,ale Ty to zvládneš.:)
victoria
09.10.06,14:24
Ja tiež účtujem aj aj. Rozdiely sú v účtovnej osnove a v posudzovaní zdaňovanej a nezdaňovanej činnosti. Sú to ale myslím odlišnosti ktoré sa dajú zvládnuť pokiaľ účtuješ klasické s.r.o.čky :-)
Plánujem zorganizovať školenie v Bratislave a Banskej Bystrici s lektorkou 1.Neziskového centra a určite to zavesím aj sem na Poradu.
Melnick
09.10.06,14:27
Ako účtuješ vklad štatutára?
Melnick
13.10.06,20:59
Myslela som Viktoria,keď organizuješ školenie k problému neziskoviek ,že občas do tých tém nakukneš :D .
daska64
14.10.06,17:09
A aké sú špecifiká pri účtovaní neziskovky - základnej školy? Je to veľmi zložité, alebo sa mám do toho pustiť?:mee: :cool:
victoria
16.10.06,08:03
Ospravedlnujem sa za momentalne vypadky v nakukovani ale mam depehackove obdobie ako urcite vsetci :-( Poobede pokukam v setky temy a odpoviem vsetkym na vsetko co sa ma pytali. Este raz sa ospravedlnujem. A medzi nami - to skolenie vyplynulo z toho ze aj ja potrebujem doplnit kopu veci .-)
victoria
16.10.06,08:43
Takže vklady zakladateľov do základného imania účtujem v prospech účtu 901-základné imanie.
358/901 ale to je veľmi špecifikované podľa toho aký typ neziskovky to je, nakoľko môže dostávať vklady v podobe dotácií na nákup majetku a to je potom iná predkontácia alebo príspevky z rozpočtu a podobne ...........