eduardino3
07.02.24,06:29
Dobry den.V rakusku som mal nehodu pri ktorej som nafukal 1,6 promile.Dostal som pokutu,ktoru som zaplatil,dostal som zakaz soferovania na 8 mesiacov,ktore uz pominuli a dostal som prikaz na absolvovanie skolenia,psychotestov a lekarskeho vysetrenia tu v rakusku aby som mohol dostat vodicak naspät.Mozem si na slovensku poziadat o prevydanie vodicskeho preukazu?Popride co bude potrebne absolvovat a dolozit k tomu aby som na slovensku dostal vodicak naspät?
misoft
07.02.24,08:12
Trest a preskúšanie týka len Rakúska. Na Slovensku ti trest neudelili, takže si mohol o vrátenie VP požiadať. Ale bola by podmienka - nejazdiť v AT. Ak chceš jazdiť v AT - musíš splniť ich podmienky. Okrem iného - AT by malo VP preposlať DI, ktorý ho vydal, pretože to nie je tvoj dokument, ale si len jeho držiteľom, majiteľom VP je ŠTÁT. Takže - keďže to bolo pre viac ako pol rokom - AT zadržiava neoprávnene štátnu verejnú listinu - DI by sa na to malo opýtať rakúskej strany, kde majú svoj doklad.
https://www.epi.sk/odborny-clanok/Vodicsky-preukaz.htm
"Vodičský preukaz je verejná listina, ktorou jej držiteľ preukazuje oprávnenie viesť motorové vozidlá v rozsahu v ňom uvedenom."
ivka70
07.02.24,14:52
nejako sa mi nezda, ze mas ist na preskuanie a psychotesty v Rakusku ...ved to by kazdy, koho chytia s alkoholom za volantom musel vediet perfektne nemecky ...
eduardino3
10.02.24,05:17
Mna neprichytili s alkohol za volantom.Ja som mal nehodu pod v plivom alkoholu...
eduardino3
10.02.24,05:19
tak teras mam ist normalne poziadat na slovensko o vydanie vodicskeho opravnenia?
buchač
10.02.24,06:28
:D :D :D :D :D
veronikasad
10.02.24,07:34
Keby si nemal autonehodu tak budeš piť ďalej a čakať kedy ťa prichytia?
Martuk
10.02.24,12:18
1,6 promile? Ty debil, si musel vediet, ze si pod vplyvom, to nie je zbytkovy alkohol. Ty si chlastal a potom si si s plnym vedomim sadol za volant. Zobrat ti aj rodny list. V Rakusku je hranica 0,5, ty si mal viac ako 3-nasobok, takze rataj s nasledkami a ta pokuta, co ti pride, bude fajna, okrem dalsich veci.
misoft
10.02.24,14:24
Samozrejme! Z Rakúska ti to na adresu nepošlu - pošlú to DI, ktorý VP vydal.