blackyjoe808
07.02.24,20:25
Dobry den stalo sa mi to ze policajti ma nahodne zastavili dali fúkať nafukal som okolo 2 promile zobrali ma k doktorovy kde urobili krvne testy a zopar dalsich potom na policajnu stanicu kde sme vypisali papiere . Doklady a vodičsky preukaz mi vrátili . Povedali ze budem musiet zaplatit pokutu povedal som im ze mam len 100 eur a oni ze to je okej a dali mi vypisat nejaky papier menom Niedershrift uber eine Sicherheitsleistung co je papier o zaplateni nejakej kaucie. Chem sa opytat kto ma podobne skusenosti a čo mozem ocakavat. Dakujem
misoft
08.02.24,05:33
No - zaplatil si len kauciu, aby si mohol pokračovať. Ale v tom Niedershrift uber eine Sicherheitsleistung musí byť uvedený ďalší postup - https://www.landesrecht.sachsen-anhalt.de/bsst/document/VVST-VVST000002114 (prelož si to) - takže ťa "prepustili" len podmienečne - pokuta stále platí a musíš ju zaplatiť (kaucia sa potom do nej započíta). V prípade, že nezaplatíš - v rámci dohôd môžu ju od teba vymáhať - exekučne. A to si píš, že ak nezaplatíš - už o tebe bude v Nemecku záznam a ďalší priestupok tam bude posudzovaný prísnejšie (a vtedy už ani tú kauciu neberú - rovno zadržia).
blackyjoe808
08.02.24,07:44
Neviem policajt povedal ze tych 100 eur je trestne konanie alebo tal nejak a ze dalsia pokuta by tam byt nemala tak som zvedavy ako to cele dopadne
misoft
09.02.24,10:46
O tom pochybujem, že je to len POKUTA. Povolený limit je 0,5‰ -ty si mal 2‰ a skutočnú pokutu ti určí ich správny orgán - možno súd. Takže počítaj s tým, že ťa predvolajú (alebo tvojho právneho zástupcu), prípadne budú rozhodovať bez tvojej prítomnosti a tebe pošlú len rozhodnutie spolu s papierom, podľa ktorého budeš musieť zaplatiť. A počítaj s tým, že pokute sa nijako nevyhneš - už je cezhraničná spolupráca a mlže konať aj nemecký exekútor (v spolupráci s našimi orgánmi).