Agacs
08.02.24,10:51
Dobrý deň prajem..
Som rozvedená, mám dve deti 12,16 ročné, ktoré sú súdom zverené do striedavej osobnej starostlivosti.
Za rok 2022 som pri podaní daňového priznania uplatňovala daňový bonus na obidve deti na celý rok, nakoľko bývalý manžel hovoril, že on nemá dostatočný príjem. Ale pri podaní daňového priznania asi na náš hovor zabudol, alebo chcel zabudnúť daňový bonus uplatnil. Teraz mi došiel list z Finančného riaditeľstva Slovenskej republiky, aby som podala ja alebo kto daňový bonus uplatnil neoprávnene, daňové priznanie za rok rok 2022 a zaplatila vzniknutý rozdiel na dani z príjmov. Ako mám to riešiť, keď býv. manžel na moje telefáty nereaguje. Podľa informácie Finančnej správy daňový bonus sa uplatňuje v poradí matka, otec a iná oprávnená osoba.
Môžem podať odvolanie proti tomu oznámeniu ak v liste nie je uvedené.
Ďakujem pekne, ak mi poradíte.
Katy a R
08.02.24,10:15
Podľa mňa napíš FS, že nedošlo k dohode medzi vami. Mali by ho vymáhať od neho. si prvá v poradí. (už ako to medzi sebou poriešite ....??)

https://podpora.financnasprava.sk/602285-Stanovisko-k-uplatneniu-da%C5%88ov%C3%A9ho-bonusu-na-vy%C5%BEivovan%C3%A9-die%C5%A5a-pri-striedavej-osobnej-starostlivosti-rodi%C4%8Dov
Negoce
08.02.24,10:50
napíš na FS SR, že ty ako matka detí máš prednostný nárok na DB. Pre teba je to vybavené.....otec vždy vracia DB, každoročne robíme DDP (iba pre otcov)
Agacs
08.02.24,11:10
Ďakujem pekne ,že ste ma potvrdili, len neviem, ako mu to dať, aby to pochopil aj on.
Agacs
08.02.24,11:25
Ďakujem pekne. Skúsím.
Negoce
08.02.24,11:38
s ním nemusíš komunikovať, máš zákonný nárok si prvá uplatniť DB, preto túto skutočnosť písomne oznám DU......a máš vybavené , DU bude kontaktovať ex, a on to zaplatí,
Agacs
09.02.24,08:16
Ďakujem pekne už som napísala