wATAw
08.02.24,13:36
Dobry den.
Coskoro by som chcela zacat prenajimat byt. Chcela by som sa dopredu informovat, ci je mozne, ze by som priestor pivnice v bytovom dome, ktora prislucha k tomuto bytu mohla nadalej vyuzivat. V pivnici mam odlozene napr. pneumatiky a nejake veci v krabiciach a mechoch, ktore sezonne vyuzivam a nemam ich inde kam odlozit. Da sa takato podmienka vlozit do zmluvy na kratkodoby najom? Neporusila by som tym nejaky zakon? Ze by najomca suhlasil s tym, ze ista cast pivnice by bola urcena na moje veci? Ak by to bolo mozne, mam konkretne veci vypisat aj do preberacieho protokolu? Lenze vyuzivat by ich nemohol, ako ine hnutelne veci, napr. sedacka a televizor v byte. Pivnica je celkom velka a bolo by tam miesto aj na ine veci, ktore by si potencialny najomca chcel do nej odlozit. Pripadne by som mu pivnicu vobec neposkytla a ani ju neuviedla do zmluvy? Alebo ako by ste mi poradili zakomponovat tuto zalezitost do zmluvy?
Dakujem
ivka70
08.02.24,12:51
Samozrejme, pivnica nemusi vobec byt predmetom najmu.
wATAw
08.02.24,13:28
Dobre vediet, dakujem :) Ale predsa len ma zaujima, ze ak by mal najomca zaujem aj o vyuzivanie pivnice, ako by som to mala v zmluve sformulovat?
OneUp
08.02.24,13:44
Ze pivnica nie je na prenajom
ivka70
08.02.24,14:00
ako ti to vyhovuje ....
Martuk
08.02.24,15:00
ista cast pivnice? To chces ako docielit? Pokial v pivnici nevymurujes priecku s uzamykatelnymi dverami, tak ako chces docielit aby najomca, ktory bude mat do tejto pivnice pristup, necmajzol tvoje veci? Klauzula v zmluve a realita su totiz dve rozdielne veci a ak by doslo k nahodnemu zmiznutiu (rozumej kradezi) tvojich veci, ako to chces dokazovat?

Ak si myslis, ze staci, ze povies toto mozes pouzivat a toto uz nie, tak je to to iste, ako keby si mu povedala, toto mozes ukradnut ale toto uz nie.

Ze by najomca nemohol vyuzivat ako ine hnutelne veci, je k nicomu. Nemusi ich vyuzivat, ukradne, preda a nazdar a ty budes mat len behacky. Nenapisala si, v akej hodnote tam mas veci, pisat to ani nemusis, staci, ked si zratas ich hodnotu a ci ti ta suma stoji za ten risk.

Za mna mas len dve moznosti:

1. povolit pristup najomcovi do pivnice a riskovat kradez

2. neumoznit pristup najomcovi do pivnice

Co myslis, ktora je lepsia?