luko56
10.02.24,10:42
Mám tablet, kt. používam iba na hranie hry WOW (words of wonders), nemám v tom ani foto, ani nič iné. 3-4 mesiace mi to začalo haprovať, seká mi hru, 17 - 24 sec. trvá kým reaguje. viackrát som ho reštartovala, nepomohlo. mám pocit, že sa to zhoršuje, batéria mi vydrží sotva deň. Interné úložisko je 25,66 GB z 32 GB, zvuk 5,28 MG, systém 9,52 GB a iné 16,4 GB. Pamäť bez zapnutia hry 1,3 GB/2 GB. Nemá niekto nejaký tip?
misoft
10.02.24,14:31
Zastaviť/deaktivovať ostatné aplikácie - často sú to "vstavané", ktoré sa spúšťajú automaticky a sú na pozadí (ty ich nevidíš, nepracuješ s nimi, ale žerú pamäť a systémový čas procesoru tabletu). Pri takomto využívaní tie cca 3 roky vybíjania/nabíjania baterku už riadne vyšťavili - je už zrelá na výmenu. A podľa tvojho "výpisu" - tá hra ti zožerie z internej pamäte skoro 1/3 kapacity.
luko56
10.02.24,17:03
Ďakujem pekne za rady, ale neviem, ktoré aplikácie môžem vymazať a ktoré nie, asi pôjdem do nejakého servisu, nech mi to urobia.
misoft
10.02.24,19:57
Systémové (teda tie, ktoré sú nainštalované so systémom - tie sa často dajú len deaktivovať/zakázať, ale nedajú sa odinštalovať. Ostatné sa dajú odinštalovať. A u Androidu sa to väčšinou dá cez Google play, alebo priamo cez nastavenia a správu aplikácií.