MaxMan
11.02.24,13:30
Reklamoval som cyklotrenažér, ktorý mi v rámci 30 dňovej lehoty neopravili. Na základe toho som požadoval výmenu za nový kus - poslali mi nový, ale doteraz mi nedodali reklamačný protokol ani iný doklad k reklamácii. Výmena tovaru prebehla necelý rok po zakúpení. Záruka na trenažér je 3 roky. Keďže nemám žiadne potvrdenie o tom, že mi bol vymenený trenažér za nový kus, prichádzam o záruku a predajca si tvrdí len to svoje.

Na moje dotazy ohľadom novej záruky na nový stroj (telefonicky aj mailom) mi odpovedali:
Dobrý deň X ,ako doklad a zároveň záručný list slúži vaša objednávka/faktúra a hlavne doklad o zaplatení.
Záruka vám stále platí od dátumu doručenia objednávky.
Prepravný list tým ,že vám bol nový stroj doručený a zároveň starý stroj vám vyzdvihovali by ste mali mať od spoločnosti DHL prepravný list ako doklad.

Problém je, že jediný doklad (objednávka/faktúra) mám na starý trenažér (ten mi vymenili) a na nový nemám nič. Tým pádom som ochudobnený o cca 1 rok záruky.

Ako dokážem prinútiť predajcu, aby mi vystavil reklamačný protokol s popisom, že bol vymenený trenažér za nový kus s novou zárukou? Na maily, kde som jasne odkazoval na zákon (citácia), kde sa jasne píše, že je povinný vystaviť reklamačný protokol, nereaguje. Samozrejme som kontaktoval aj SOI s podnetom na prešetrenie (ale povedali mi, že oni to prešetria, pravdepodobne dajú pokutu, ale nemajú právomoc na prinútenie predajcu tento doklad vystaviť).

Ako mám ďalej postupovať? Na koho sa obrátiť?

PS: mám taký pocit, že síce zákony sú, aj "chránia" spotrebiteľa, ale to je tak všetko. Zo zákonov si všetci robia trhací kalendár a spotrebiteľ nič nezmôže...