Stanka959
11.02.24,19:54
Ahojte, na stranke bazos som hladala listok na koncert. Nemenovana pani sa mi ozvala,ze listok ma. Tak sme sa dohodli a ja som jej na ucet poslala peniaze s tym ze mi obratom posle listok. Po prijati 50€ sa mi prestala ozyvat, zacala ma ingorovat a to aj napriek nekolkym telefonatom a upomenutiam....ako mam teraz postupovat?
Chobot
11.02.24,22:07
Snáď si nemyslíš, že kvôli 50 eurám vypíšu po predajcovi pátranie.
Chobot
11.02.24,22:13
Na políciu síce môžeš ísť, ale je veľmi pravdepodobné, že ťa odkážu na občiansko právne konanie a budeš si to musieť vymáhať súdne. Ak si to nevieš sama podať na súd, ale potrebuješ na to právnika, tak to nemá zmysel, lebo trovy ťa vyjdú viac, ako je cena lístka.

Ber to ako skúsenosť, že nemáš veriť všetkému, čo je na bazose. Kúp si lístok riadne v predaji u organizátora. Alebo ak kupuješ cez inzerát, tak si to treba osobne prevziať. Alebo inak si overiť. Ja som napr. kupoval jednu vec a pred zaplatením som požiadal predávajúceho, nech mi to odfotí a pošle fotku. Prvý mi fotku neposlal a viac sa neozval. Druhý s tým problém nemal.
veronikasad
12.02.24,05:50
Prečo si zmazal odpoveď a napísal ju znova bez komentára od chobot?
duves
12.02.24,06:13
Foto je nič, aj tam može dobehnuť. Tiež mam nejaku podobnú skúsenosť a moj další obchod bude s vysvetlením, že pošlem mu/jej 1€ na bú a s tym, že mi pošle to 1€ nazad z toho isteho účtu. Je tam vidno majitela učtu. Akonahle bude komunikovať ina osoba s inym menom, tak je to dovod na nepokračovanie.
buchač
12.02.24,06:38
Platba na Bazoši vopred obnáša určité riziko.
Pár vecí som už odtiaľ kúpil, no vždy beriem len platbu formou dobierky.
No ale aj v takomto prípade môže dôsť k odrbu. Boli zverejnené prípady, že kupec mal záujem o mobil, nuž ho aj kúpil. Prevzal balík, zaplatil a doma otvoril....a dnu kus kameňa/tehly.
Pri lístkoch dochádza k falšovaniu, veci neznalý jedinec aj pri osobnom prevzatí nespozná rozdiel...ten zistí až pri vstupe na podujatie.

Trestný čin toto nie...takže žiadne nahlasovanie nemá opodstatnenie. Polícia sa týmto nebude ani len zapodievať.
Občiansko-právne konanie je beh na dlhé trate. Vzhľadom k sume samotnej sú tam vysoké náklady, a iné výdavky.
....a stále platí prezumpcia neviny, takže výsledok je neistý.
OneUp
12.02.24,06:39
Telefonne cislo mas, tak chod na Policiu. Oni si ju podla cisla najdu
OneUp
12.02.24,08:13
Nesraraj sa udavacka