radkaaaa
12.02.24,08:09
Je povinnosťou účtovníčky skúmať či sú splnené podmienky na získanie bonusu na dieťa v RZD ak si zamestnanec podá žiadosť ale zároveň som ho poučila čo musí všetko spĺňať ( aj napriek tomu že ja s tým nesúhlasím). on sa zodpovedá za prípadné nezrovnalostí ? Na školení hovorili ze je to na zamestnancovi že ja to nemám skúmať, len mi to nedá ????
ivka70
12.02.24,09:32
este ho mozes upozornit, ze ak si bude ziadat nieco, na co nema narok, neskor to bude vracat aj s pokutou a urokmi ... viac spravit nemozes
veronikasad
12.02.24,10:46
Radka, čo konkrétne si ho poučila a podľa teba musí spĺňať?
radkaaaa
12.02.24,11:20
Podmienky nároku DB, spoločná domácnosť, dieťa zverené síce jednému z rodičov.. ale aj napriek tomu dieťa chodí aj tam aj tam...
Katy a R
12.02.24,11:40
Daňovník je sám zodpovedný za to, či správne vyplnil žiadosť o RZD. Nie si policajt, nechaj to na daniarov. pozri tu:
https://www.financnasprava.sk/sk/pre-media/novinky/archiv-noviniek/detail-novinky/_bonus-deti-ts/bc
veronikasad
12.02.24,11:51
Ak si uplatnia obaja, bude ich naháňať daňový úrad. Pokiaľ nemajú striedavu starostlivosť alebo aj po rozvode nežijú spolu, dieťa chodí tam aj tam nestačí...
radkaaaa
12.02.24,13:02
Veronika to ja viem, preto píšem že som ich nato upozornila, no aj tak si dal do žiadosti že chce DB na dieťa ( manželka- ex si neuplatňuje). Len ma to trápi že čo robiť ďalej, či to už nieje moja vec ?!? Keď si to tam dal...
veronikasad
12.02.24,13:17
Nerob nič, zodpovedný je zamestnanec. Ak sú v žiadosti všetky náležitosti, vrátane rodných listov deti, DB mu doplat...