Deedee89
13.02.24,18:40
Dnes mi pretiekol pohar trpezlivosti: riaditeľka ma už 5 mesiacov sikanuje, robí všetko co pada pod bossing, nezvladam to. Chcem dat výpoveď, len neviem, ako mám riešiť situáciu. Na mojej pozicii som od 09/2022.
Najradsej by som už zajtra neisla do prace.
Ako mám riešiť výpoveď? K akemu datumu, keď mám este aj zvysne dovolenky?...a kolko dni si môžem vybrať z tých zvysnych 44? Môžem napr cerpat dovolenku cca 2 mesiace a výpoveď dat s datumom po vyčerpani dovolenky? Alebo si môžem dat preplatiť tie dni? Co by bolo pre mňa najvyhodnejsie (s tým, že ak sa dá, nechcem byť v práci už ani 1 den)
veronikasad
13.02.24,17:50
Pokiaľ zamestnávateľ nebude súhlasiť s ukončením pracovného pomeru dohodou podľa § 60 zákonníka práce, musíš podať výpoveď. Výpovedná doba je dvojmesačná, začína plynúť prvým kal.dnom nasl.kal.mesiaca. Teda, ak výpoveď doručia do konca februára, tvoj pracovný pomer skončí 30.4.2024.

Nástup na dovolenku určuje zamestnávateľ, ak si dovolenku do ukončenia pracovného pomeru nevycerpas, musí ti ju preplatiť.
Na vyplatnej páske máš uvedený ročný nárok, ak tvoj pracovný pomer skončí 30.4.2024 a dovtedy odpracujes 60 dní (nebudeš PN)vznikne ti nárok na 4/12 ročného nároku (13,5 dňa)+ zostatok starej dovolenky
Deedee89
14.02.24,05:14
Neviem, čo mám robiť, lebo tá šikana je skoro každodenná a cítim sa z toho veľmi zle, nedokazem sa branit, lebo každá situácia je otočená proti mne, riaditeľka mi za niečo vynada, ja sa snažím odpovedať slušne a s kľudom a ona mi po 1 slove skočí do reči a vysvetli si to po svojom a stále hovorí, že vytváram konflikty. Podľa mňa má narcisticku povahu a ja som jej obeť teraz... Ale ja už ani jest neviem kvôli stresu a aj moja práca nie je taká, akú by som si predstavovala, keďže nemám chuť nič robiť, keď akože robím všetko zle...
Ale čo teraz... ist na PN pri dvoch malých deťoch, ktoré treba nosiť do/z školy a škôlky + na ďalšie ich aktivity sa ki asi neoplati... Podať výpoveď alebo skúsiť ukončiť prac.pomer dohodou ku 1.3.2024 a na zvyšok februára si vybrať dovolenku? Len neviem, či mám vôbec toľko dní...
veronikasad
14.02.24,06:18
Skús sa teda so séfkou dohodnúť na ukončení pracovného pomeru dohodou k 29.2,2024. Máš 4 dní starej dovolenky a ak si nebola tento rok PN alebo OCR, vznikne ti nárok na 6.5 dňa novej. Do konca mesiaca, vrátane dneska je 12 pracovných dní.
S čerpaním dovolenky musí súhlasiť zamestnávateľ
veronikasad
14.02.24,06:28
Bola si zamestnaná aj pred 1.9.2022, resp.kedy si naposledy ukončila evidenciu na UP? Ak nie a ideš na ÚP, nárok na dávku v nezam.ti nevznikne, zo súčasného zamestnania nemáš 730 kal.dni poistenia v nezam.