Nurul
15.02.24,19:37
Banka odo mna ziada overenie aktualizacie osobnych udajov - osobne. Robi to len jedna banka / UNI /, alebo vsetky ?
To akoze kazdy rok budem nabehavat do banky na aktualizaciu a pocuvat ich ponuky / vyhodnych / produktov ?
P.s.. doplnenie pre /ch/ Uja buchaca
Nurul
15.02.24,18:44
nie, ani ine udaje sa nezmenili
Nurul
15.02.24,18:54
necitas, ze OP mi nekonci platnost ? Vraj podla zakona 297/2008 § 10 ods. 1
veronikasad
15.02.24,18:56
čítam, len som napísala kvoli čomu volali mňa. Odvtedy ma nikto nekontaktoval.
pavol54
15.02.24,21:18
treba si založiť účet v takej banke kde ťa nebudú otravovať, len sa vyhýbaj 365 mňa na drzovku okradli o 100 eur a vraj je to môj problém svine
misoft
16.02.24,05:41
Je to trochu nezvyčajné.... ak to robia pri osobnom styku, predsa pri založení účtu majú tvoje údaje. Ak navštíviš banku neplánovane a máš napr. vymenený OP - robia to automaticky pri overovaní identity. Celé roky mám účet v jednej banke (som konzervatívec :D - nemením banku ako na bežiacom páse) a ani RAZ ma nežiadali o nejakú aktualizáciu osobných údajov. Po výmene OP toto urobili, keď som niečo v banke vybavoval - jednoducho napísali nové údaje a staré vymazali. Ale ak chceš byť iniciatívny - tak vtedy ty im podáš údaje na aktualizáciu
Nurul
16.02.24,05:59
Az taky "iniciativny " nie som. Maju moj mail, aj cislo telefonu. Zneuzivaju to na otravovanie so svojimi ponukami.Teraz sa dokonca vyhrazaju terminom, kedy mi v pripade neaktualizacie zablokuju vyber z bankomatu. Zrejme si na to pockam a okamzite ukoncim ucet v UNB. Ziadna banka ma takto neotravoala
buchač
16.02.24,06:34
Nurul (Dnes 07:59) Teraz sa dokonca vyhrazaju terminom, kedy mi v pripade neaktualizacie zablokuju vyber z bankomatu.
====================
Veľa chujovín som počul...ale takáto hneď zrána vyhráva na celej čiare.
Toto hovor vieš komu....
buchač
16.02.24,07:01
buchač (Dnes 08:34) Nurul (Dnes 07:59) Teraz sa dokonca vyhrazaju terminom, kedy mi v pripade neaktualizacie zablokuju vyber z bankomatu.
---------------------------------------------
Veľa chujovín som počul...ale takáto hneď zrána vyhráva na celej čiare.
Toto hovor vieš komu....
============================

Ale si krásne spapal háčik...aj s navijákom. :D :D :D
Takže teraz už len čakať, kedy ti pribehnú na pomoc " kamaráti "....
Nurul
16.02.24,07:03
zase si dostal poriadne po nose chudacik
buchač
16.02.24,07:15
Akože od koho ??? Od teba ???
Nehrozí, ty chujko ...

S tebou sa nemá význam baviť...si sprostý jak tágo.
Ešte aj s tým screenom klameš a zavádzaš.
Nurul
16.02.24,07:18
dosli ti argumenty mudrosrac ?
vicktor
16.02.24,08:53
Buchacovi, ktory pojedol vsetku mudrost sveta:
Aj mna pozvali na aktualizaciu udajov, ale nic mi nevnucovali.
Povedal som, ze som klientom 5 bank, a ine to nerobia. Odpoved bola, ze asi si zakon vysvetluju inak.

"V prípade, ak do 18.03.2024 nedôjde k aktualizácii Vašich údajov, budeme nútení zablokovať Vaše platby a výbery hotovosti. Tieto zákonné požiadavky vyplývajú z § 10 ods. 1 zákona č. 297/2008 Z. z."
vicktor
16.02.24,08:58
Ucet v Uni som zalozil na zaklade podmienok vsetko zadarmo vratane vyberov hotovosti kdekolvek na svete - toto ponukala iba tato banka.
Neviem ci to stale plati aj pre novych klientov.
buchač
16.02.24,09:22
vicktor (Dnes 10:53) Buchacovi, ktory pojedol vsetku mudrost sveta:
Aj mna pozvali na aktualizaciu udajov, ale nic mi nevnucovali.
Povedal som, ze som klientom 5 bank, a ine to nerobia. Odpoved bola, ze asi si zakon vysvetluju inak.

"V prípade, ak do 18.03.2024 nedôjde k aktualizácii Vašich údajov, budeme nútení zablokovať Vaše platby a výbery hotovosti. Tieto zákonné požiadavky vyplývajú z § 10 ods. 1 zákona č. 297/2008 Z. z."
==========================
Viktor...nemudruj, keď nevieš, o čo ide.
Ale kľudne vysvetlím.
Nurul je jedným z mnohých nickov jednej osoby a môj komentár bol len o tom, aby som ho vyprovokoval k určitej reakcii....čo sa mi aj podarilo.

Zatiaľ sa chápeme ....????

Takže teraz ku tej banke.
Nech si dáva svoje love každý tam, kde len uzná za vhodné.
Samotný screen je o hovne...je tam len určitá časť textu...a určite nie je osamotená a je to iba záver.

Spomínaš zákon ? Nuž nech sa páč, koho sa to týka.
§ 10
Základná starostlivosť
(1)
Základná starostlivosť povinnej osoby vo vzťahu ku klientovi zahŕňa
a)
identifikáciu klienta a overenie jeho identifikácie,
b)
identifikáciu konečného užívateľa výhod a prijatie primeraných opatrení na overenie informácií týkajúcich sa identifikácie konečného užívateľa výhod vrátane opatrení na zistenie vlastníckej štruktúry a riadiacej štruktúry klienta, ktorý je právnickou osobou alebo združením majetku; pri identifikácii konečného užívateľa výhod sa povinná osoba nesmie spoliehať výlučne na údaje získané z registra právnických osôb, podnikateľov a orgánov verejnej moci41c) (ďalej len „register právnických osôb“), ak na základe hodnotenia rizík podľa § 20a existuje vyššie riziko legalizácie alebo financovania terorizmu a je povinná overiť informácie týkajúce sa identifikácie konečného užívateľa výhod ešte z ďalšieho dôveryhodného zdroja,

Ale ty si si dal zákusok z múdrosti sveta, takže by si mal pochopiť, koho sa to týka. ;)

P.S.:
Píčusi, čo majú účty v drbnutej banke, mi tu idú niečo rozprávať o zablokovaní účtu na nejakom blbom základe....
Kuwa...kde tam vidíte niečo o fyzickej osobe ?
misoft
16.02.24,11:05
vicktor: Banka si asi vykladá uvedený ! daného zákona po svojom a nesprávne. Týka sa to väčšinou pri zakladaní účtov, vkladov v hotovosti, úprav podmienok - ALE PRI OSOBNOM styku. Vtedy sa preukazuješ dokladom totožnosti a oni si overia, alebo ak sa zmenili doklady, vykonajú zmeny. ALe NOKDY sa to NEROBÍ výzvami a odvolávaním na tento zákon - inak: Je to zákon o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu a o zmene a doplnení niektorých zákonov
teda nemá sa týkať bežných klientskych účtov, kde sú malé pravidelné pohyby. A už dupľom nemajú právo ti využívať IB, výbery z bankomatu, platby kartou, pokiaľ je karta PLATNÁ a validná.
Aj ukecaný buchač ti to JASNE a SPRÁVNE napísal.

Ak sa ti nepáči, ako sa ti banka VYHRÁŽA, tak máš A) možnosť zmeniť banku, alebo B) zobrať dôkazy a obrátiť sa na NBS ako garanta nad bankami. A pokiaľ by to bola pravda a podal by si podnet na NBS - tak tvoja banka do pol roka skončí, lebo jej môžu zobrať licenciu.
Nurul
16.02.24,11:36
buchac: mas na mysli svoje mnohe nicky ? Jasne, ked tahas za kratsi, tak vytahujes taraniny.
na § 10 ods. 1a sa odvolava banka
Nurul
19.02.24,14:11
Tak, dnes som to doriesil. Mal som cestu okolo UNI. Snazil sa ma vytacat, ze vraj kazde 2 roky musim chodit na aktualizaciu / STK /. Opytal som sa akoze co chce aktualizovat ? Meno, datum narodenia ? OP mate kedy konci. Odisiel som bez slova. O 200 m je FIO banka. Zalozil som ucet bez akychkolvek poplatkov s urocenim 3 %. Vybery z bankomatov neobmedzene so vsetkych na celom svete. Len krutila hlavou na pravidelne aktualizacie. O pol hodiny som naklusal znova do UNI okamzite zrusit ucet. Prehovaral, vraj sa dohodneme. To ste mal pred pol hodinou
Nurul
19.02.24,14:12
viktor : UNi mala 2 vybery z cudzich zadarmo