domacnost
06.10.06,06:47
Poradte mi prosím Vás ohľadom dovoz. JCD. Náš deklarant/zástupca zaplatil za nás dph 900,00 colnému úradu. Teraz nám poslal daňový doklad, aby sme im tých 900,00 zaplatili. Faktúru obsahuje všetky náležitosti podľa zákona o dph až na to že na faktúre je poznačené, že tých 900,00 nepodlieha dph.
Ďalej sa odvolávajú na :
Na základe komisionár.zmluvy vás podľa §51 ods.1 písm.d) zákona o dph č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov žiadame uhradiť colný dlh na základe priloženého JCd. Moja otázka znie , ak náš colný deklarant(zástupca) zaplatí za nás 900,00 a mi mu potom pošleme na účet 900,00 môžeme si odpočítať dph z faktúry? Aj , keď na faktúre od nich je spomenuté, že nepodlieha dph?

PS: pozerala som tento § a z uvedeného mi vyplýva, že nárok na odpočet máme, ale mýli ma tá veta, ktorá je spomenutá na faktúre a to, že "nepodlieha dph".
domacnost
11.10.06,04:24
Pozerala som § 51 ods.2 písm.d) a myslím, že máme nárok na odpočet dph, ale ak podľa §49 ods.2 písm.d)...ak je daň zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.

Zaplatená daň bola , ale nášmu zástupcovi. Prosím vás máme teda nárok na odpočet dph?
Paula
11.10.06,04:53
Poradte mi prosím Vás ohľadom dovoz. JCD. Náš deklarant/zástupca zaplatil za nás dph 900,00 colnému úradu. Teraz nám poslal daňový doklad, aby sme im tých 900,00 zaplatili. Faktúru obsahuje všetky náležitosti podľa zákona o dph až na to že na faktúre je poznačené, že tých 900,00 nepodlieha dph.
Ďalej sa odvolávajú na :
Na základe komisionár.zmluvy vás podľa §51 ods.1 písm.d) zákona o dph č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov žiadame uhradiť colný dlh na základe priloženého JCd. Moja otázka znie , ak náš colný deklarant(zástupca) zaplatí za nás 900,00 a mi mu potom pošleme na účet 900,00 môžeme si odpočítať dph z faktúry? Aj , keďna faktúre od nich je spomenuté, že nepodlieha dph?

PS: pozerala som tento § a z uvedeného mi vyplýva, že nárok na odpočet máme, ale mýli ma tá veta, ktorá je spomenutá na faktúre a to, že "nepodlieha dph".


Deklarant na základe nejakej vám fakturovanej dodávky vystavil JCD, v ktorom vyčíslil DPH z tejto dodávky a zaplatil ho za vás colnému úradu. Žiada preplatenie tohoto DPH formou faktúry. Na základe jeho zaplatenia máte nárok na odpočet. Faktúrované DPH nepodlieha DPH, tzn, že vám deklarant nevystavil faktúru na DPH + DPH z DPH :)
Paula
11.10.06,04:57
domacnost
12.10.06,04:30
ďakujem a oceňujem.