yvica
16.02.24,11:10
prosím vás, potrebovala by som poradiť. šofér ak vezie tovar na slovensku je tam 24 h ale pracuje len 8 hodín-čiže má ich v dochádzke vykázané, má nárok na stravné 17,80? lebo ja si pozriem v dochádzke, pracuje 8 hodín má nárok na finančný príspevok 3,52 e. je to pracovná cesta? keď to šoférovi vyplýva z pracovnej zmluvy. mohli by ste mi s tým poradiť?
ivka70
16.02.24,11:15
pracovne cesty predsa nerobis podla dochadzky ...
ako mu vyuctovavas pracovnu cestu? ved tam predsa niekde aj spi a urcite nestartuje opo polnoci a nevracia sa pred polnocou .... len v jeden den
Chobot
16.02.24,11:37
Nárok na stravné má podľa toho, koľko bol na pracovnej ceste, nie koľko na pracovnej ceste pracuje.
yvica
19.02.24,09:43
to ja viem mali by sa robiť cesťáky, ale jedná sa o kamionistov, kde k dochádzke, kde majú uvedených 8 hodín dostanem výpis z gps navigácie, kde sú uvedené hodiny a nárok na stravné, viem, že by sa mali robiť cesťáky, už 2 roky s nimi bojujem, dávajú mi to len takto, kde je suma cestovných náhrad a ja im to zúčtovávam do výplaty, tak preto sa pýtam.
veronikasad
19.02.24,11:11
prestaň bojovať, raz im stravné v zmysle zákona o cestovných náhradách nevyplať ... Majú dosť času na vypísanie cesťákov.