superh
19.02.24,01:22
Môže odo mňa, ako študenta druhého stupňa VŠ, univerzita požadovať aby som povinne vykonával prax v spojitosti s diplomovou prácou aj počas letných mesiacov, a teda júl a august, čo sa spája so zvýšenými výdavkami za ubytovanie, ktoré nie som povinný bežne hradiť počas leta, a teda aj stravou a podobne? Príde mi to značne nefér, nakoľko to je nemalá čiastka, ktorá ma ako študenta značne zaťaží. Pozeral som si práva a povinnosti študentov ako v zákonníku, tak aj v prepisoch univerzity, no ani jeden z bodov mi neprišiel relevantný a neviem kde inde by som sa mohol ďalej o tejto problematike informovať. Budem vďačný za akúkoľvek odpoveď.
ivka70
19.02.24,05:21
univerzita ti predpisala presne, kde mas prax vykonavat alebo si si ju nasiel sam?
univerzita definovala presne mesiace, kedy mas prax vykonavat, alebo definovala len dlzku praxe a je na tebe, ako si to zariadis a kedy zacnes, skoncis?
misoft
19.02.24,16:16
mimotemy
Dcéra študovala v Česku - cez prázdniny vykonávala tiež prax - ale v mieste kde sa obvykle zdržiava, teda doma. Škola len potrebuje výkaz o vykonaní praxe a asi je jej jedno, kde ju vykonáš. Dôležité je VYKONANIE praxe.
superh
19.02.24,20:15
Je to v rámci diplomovej práce a teda, musím to vykonať na presnom pracovisku, kde píšem diplomovú prácu, takže mimo miesta kde žijem mimo školeského roku.
ivka70
20.02.24,04:41
ale zjavne nie je predpisany cas prave cez "letne prazdniny"
diplomova praca sa predsa nepise 2 mesiace v roku v lete ...

sorry, ale chces dokoncit skolu, dopisat diplomovku? tak sa zariad ...dohodni si termin pocas semestra alebo sa prisposob. Nie si male dieta, aby ta niekto vodil za rucicku. Nemyslim, ze by ta niekto k niecomu nutil .....
veronikasad
20.02.24,05:51
Možno sa tu do mňa za tento názor pustite, ale študent by mal byť vďačný za každý deň, kedy sú mu ochotní zamestnanci počas nielen povinnej praxe venovať a nie prax brat ako záťaž. Môže to byť jeho prvý zamestnávateľ po ukončení školy a získané vedomosti uplatní nielen pri písaní diplomovej práce...
buchač
20.02.24,05:56
veronikasad (Dnes 07:51) Možno sa tu do mňa za tento názor pustite,
===============================
Hehehe...mladý by nerozchodil ten môj. ;)