Peter Horváth
21.02.24,10:42
Vytváram papierové skladačky s lesníckou tematikou "Lesné kocky" - bit.ly/lesnekocky Obrázky čerpám z internetu. Fotografie neznehodnocujem, nepredávam a nezískavam za to žiadnu odmenu. Je to moje hobby pre radosť našich detí. Chcel by som to poslať do sveta, tak poraďte ako je to s autorskými právami?
ivka70
21.02.24,10:03
co znamena : poslať do sveta?
Peter Horváth
21.02.24,10:10
Poslať do sveta znamená propagovať na FB, inzerovať na webových stránkach, aby som oslovil čo najviac ľudí.
duves
21.02.24,10:49
Ak na tom nebudeš zarabat, nemal by byť problem. Otazka však je, či je to nepriamo dokazatelne. Polopate povedane, že fotku niekoho nepredaš sice priamo, ale napr. fotku čučoriedok použiješ na svoj produkt džemu z toho ovocia. Chápeš?
ivka70
21.02.24,14:00
naco ich potrebujes oslovovat, ked to pouzivas len preradost deti?
ivka70
21.02.24,14:02
Problem moze byt uz uverejnenie cudzej fotky na svojom webe ci FB.
Ak takto chces pouzivat fotky, bud si ich nafot sam alebo kup s databanky fotiek, ktora je dostupna.
Inak ti jedneho pekneho dna moze prist vyzva na zaplatenie od niekoho, koho fotku si pouzil, vie k nej preukazat vlastnictvo a ty nie (stiahol si ju z netu).
kopretinka
21.02.24,14:38
to sa mi stalo,poslala som rovno faktúru :D
Peter Horváth
21.02.24,17:24
Ďakujem za odpovede. Čakal som však nejaký výklad autorského zákona, nejaký paragraf čo o tom pojednáva. Je tam veľmi veľa paragrafov, tak som možno niečo prehliadol. V tomto zákone sa uvádza, že pokiaľ nejako hanlivo neznehodnotím autorské dielo alebo nepoškodím autora a nebudem mať z opätovného šírenia žiadny (ani nepriamy) finančný profit, tak neporušujem žiadne autorské práva. Ale ako uvádzam, možno som niečo prehliadol.
Peter Horváth
21.02.24,17:36
Myslím, že až také jednoduché to nieje, že pošlete faktúru. V autorskom zákone sa uvádza, že musíte súdne dokázať, že ste skôr uverejnila fotografiu a až takto je vám uznané autorstvo. Ak som to dobre pochopil.
kopretinka
21.02.24,19:05
iste,budem sa súdiť roky kvôli fotke? dala som im na výber,buď prestať používať moju fotku,alebo zaplatiť.Hádaj,čo si vybrali.
kopretinka
21.02.24,19:07
stále si neodpovedal,čo znamená poslať do sveta.Prečo nepoužívaš fotky z free banky?
Martuk
21.02.24,19:30
ak cakas vyklad autorskeho zakona, tak sa obrat na pravnika so vsetkymi tvojimi otazkami. Hadam si nemyslis, ze tu na uctovnickom fore vsetci ovladaju vsetky zakony a vedia vsetky paragrafy polopate vysvetlit. Sa zobud.
Peter Horváth
21.02.24,20:51
Odpovedal..
Peter Horváth
21.02.24,20:52
Tak si musim autorsky zakon vytlacit a poriadne precitat.