vera15
26.02.24,11:47
SZČO Neplatca DPH chodí robit do zahraničia (Taliansko, Amerika, Francuzsko) na nehnutelnosti elektroinstalačné prace - služby fakturuje Českej spoločnosti . Ma povinnosť registrovať sa na par 7a a podavat súhrnny výkaz ? dakujem
Negoce
26.02.24,11:18
nie, nemá povinnosť registrovať sa na SK §7a DPH.......prečo? miesto dodania je mimo územia SK, teda DPH sa rieši podľa IT, FR zákonov (EU)......
vera15
20.03.24,20:00
dakujem pekne za odpoved , prosím vas možem otazku ? szco lešenárske práce v holandsku a prijem ma 43 tis - fakturuje ale slovenskej spoločnosti, započitavaju sa do obratu na DPH tu na sk ? otazka teda či ma povinnost registracie na DPH ak presiahne obrat 49700 . dakujem pekne
Negoce
21.03.24,07:48
lešenárske práce , neviem čo to znamená.....
ale zákon je postavený tak, že ak vykonáva prácu na nehnuteľnosti, DPH sa počíta podľa umiestnenia nehnuteľnosti , v ktorom štáte vykonáva činnosť, tá DPH sa používa, obraty sa nepočítajú do SK DPH.....
ak vykonáva prácu na hnuteľnom majetku tak DPH ide režimom sídla odberateľa , v takom prípade ak je odberateľ SK tak sa dodania (obraty) počítajú podľa Zo DPH SK.......
vera15
28.03.24,16:50
Ďakujem pekne.. pytala som sa lešenárske prace vykonava na komínoch - výškové stavby.