fajnovka
06.10.06,08:55
Zdravím, neviem kam túto tému zaradiť, (ak zle - ospravedlnujem sa)
Zrejme som nepostrehla - ale údajne sa už Dobropisy na faktúrach neoznačujú ako Dobropisy ale ako Opravné faktúry, nevie mi niekto poradiť kedy sa táto zmena udiala a kde by som to mohla nájsť?
Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď
Tweety
06.10.06,06:59
Zdravím, neviem kam túto tému zaradiť, (ak zle - ospravedlnujem sa)
Zrejme som nepostrehla - ale údajne sa už Dobropisy na faktúrach neoznačujú ako Dobropisy ale ako Opravné faktúry, nevie mi niekto poradiť kedy sa táto zmena udiala a kde by som to mohla nájsť?
Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveďJe to faktúra- hoci dobropisová, zákon o dph pozná pojem faktúra.
sway
06.10.06,07:02
Zdravím, neviem kam túto tému zaradiť, (ak zle - ospravedlnujem sa)
Zrejme som nepostrehla - ale údajne sa už Dobropisy na faktúrach neoznačujú ako Dobropisy ale ako Opravné faktúry, nevie mi niekto poradiť kedy sa táto zmena udiala a kde by som to mohla nájsť?
Vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď

Ja sa stále stretávam s dokladmi : "Faktúra - DOBROPIS" - daňový doklad s mínusovou hodnotou..., alebo len "FAKTÚRA" a má mínusovú hodnotu.

len info z praxe, bohužiaľ nie rada:rolleyes: , ale určite to sem niekto hodí.
Orsz
06.10.06,19:34
Zákon o DPH hovorí o oprave základu dane. Ale ja vystavujem s názvom DOBROPIS alebo ŤARCHOPIS, a do poznámky na faktúre uvediem vetu: oprava základu dane podľa §25 ods.3 zák. o DPH. S kontrolou som nemala problém, takže usudzujem, že oboje je správne.
Manual
06.10.06,19:53
Ja pre zmenu som dostal 3x "dobropis" s názvom Opravná faktúra s mínusovými hodnotami
Pekný večer...