moniq81
06.10.06,09:02
Čaute poraďáci,

prosím poraďte ak viete. Ak mi prídu osadiť stavbu znamená to, že ju výškovo umiestnia v teréne. Vystavia aj nejaký doklad alebo urobia nákres? Osoba, ktorá to robí musí mať nejaké povolenie alebo oprávnenie?

Viem, že možno sa na mojich primitívnych otázkach len pobavíte, ale tak to dopadne keď tá moja polovička odíde mimo SR a ja musím riešiť takéto veci:rolleyes: .
Ďakujem
sway
06.10.06,07:07
Čaute poraďáci,

prosím poraďte ak viete. Ak mi prídu osadiť stavbu znamená to, že ju výškovo umiestnia v teréne. Vystavia aj nejaký doklad alebo urobia nákres? Osoba, ktorá to robí musí mať nejaké povolenie alebo oprávnenie?

Viem, že možno sa na mojich primitívnych otázkach len pobavíte, ale tak to dopadne keď tá moja polovička odíde mimo SR a ja musím riešiť takéto veci:rolleyes: .
Ďakujem
len podľa laického rozumu - takúto vec musí robiť firma (určite má na to povolenie , čo teba trápiť nemusí)- teda doklad Ti musia vystaviť (a príloha dokladu by mal byť nákres), na Tvoju firmu - je to pre firmu?;)
moniq81
06.10.06,08:34
Nie je to pre firmu, ale pre súkromnú stavbu domu ale som na to sama a neviem čo mám od toho človeka, ktorý to robí vyžadovať.
zuzana101
06.10.06,09:22
vytyčovanie stavieb robí geodet s oprávnením na základe vytyčovacieho výkresu.(stavebný zákon 50/1976 oddiel 6 §75). tiež by mala byť vyhotovená zápisnica o vytýčení stavby. niekedy sa tá zápisnica požadoval aj pri kolaudácii. keď bude stavba dokončená, tak sa robí ešte zameranie skutkového stavu - opäť geodetom kvôli zápisu do KN.