Livijj
27.02.24,17:11
Dobrý deň,
dnes sa mi stala v práci nepríjemnosť. Pracujem v coop jednote za pultom. Prišiel zákazník a nepochopila som okamžite čo odo mňa chcel, lebo sa vyjadril nejasne. Nepovedala som mu ani slovo a začal po mne kričať a nadávať mi, že som zdrogovaná, retardovaná, spím, hluchá. Ja mu ma to žiaľ nemôžem nič povedať, lebo by to riešil na podniku a mohla by som mať z toho postih. Stalo sa to ráno a už je večer, ja som stále vyklepaná a vystrašená. Je možné sa nejako brániť voči tomuto typu zákazníka? Majú vôbec právo sa na nás predavačkách takto vybúriť? Za odpoveď ďakujem.
buchač
27.02.24,17:49
Má zákazník právo kričať na predavačku?
=======================
:eek:
Martuk
27.02.24,18:09
bohuzial stava sa, ludia su rozni.

Mas 4 moznosti, ako to vidim ja:

1. zvyknut si a obrnit sa voci takymto jedincom, jednym uchom dnu, druhym von

2. nabuduce upozornit zakaznika, ze ak sa bude chovat nevhnodne, pripadne agresivne, zavolas policiu

3. vedeniu vysvetlit, co sa ti stalo a ako mas priste postupovat (ak na taketo pripady nemate internu smernice alebo ste neboli skoleni)

4. hladat si inu pracu (ak je to mozne v ramci tvojich moznosti a oblasti, kde zijes)
veronikasad
28.02.24,08:28
Účty s predavačkami si chodí vybavovať misoft
veronikasad
28.02.24,08:29
Nabuduce sa na neho po takomto kriku usmej a opýtaj sa ho, či sa zle vyspal
pavol54
28.02.24,11:18
asi nedal večer manželke acylpyrín proti boleniu hlavy, potom mal vysoký ráno tlak v hlavičke:)
buchač
28.02.24,12:26
1. Prišiel zákazník a nepochopila som okamžite čo odo mňa chcel, lebo sa vyjadril nejasne. Nepovedala som mu ani slovo...
2. Je možné sa nejako brániť voči tomuto typu zákazníka?
3. Majú vôbec právo sa na nás predavačkách takto vybúriť?
=========================
1. Ubudlo by z teba, ak by si sa opýtala znova na jeho požiadavku ?
2. Samozrejme, že je možné brániť sa...sú rôzne spôsoby. Od toho slušného upozornenia až po vyprosenie si takého konania.
Otázkou už len ostáva, čo by nasledovalo potom.
3. Samozrejme, že žiaden zákazník nemá právo urážať predavačku.
Ale ako zmeníš zákazníka, ktorému je všetko jedno ?
Kľudne by som ti mohol dať linky na YT, že ako sa správajú zákazníci v tom "vyspelom" Západe...kde nie je žiadna zvláštnosť, ak klient obleje alebo šmarí do predavača jedlo/tovar.

Je tiež ale v tejto súvislosti nutné podotknúť, že aj predavači sú rôzni a reagujú rôzne. Poniektorých by som na hodinu prepustil...
marjankaj
28.02.24,15:10
Myslím, že žiadny zákon nezakazuje kričať na iného človeka. Stačí si pozrieť ako sa predvádza Matovič. A to je zákonodarca.
hanelie
28.02.24,16:45
Nandrolon
29.02.24,11:34
A hlavne hranica kričania je u každého jedinca iná :-)