Silvia2311
28.02.24,12:11
Dobrý deň ...vie mi prosím niekto poradiť ako sa v Oberone vystavuje zálohová faktúra? Ďakujem.
kn-alka
28.02.24,11:16
v type faktúry si nalistuješ zálohová faktúra
Silvia2311
28.02.24,11:22
To som našla ale neviem akým spôsobom funguje zálohová faktúra v Oberone...podľa pomocníka som to pochopila tak že iba uvediem do textu Záloha,ale ja by som potrebovala dať na zálohovú faktúru dve položky - kávovar a mlynček. A potrebujem spraviť zálohovú faktúru na 50 % sumy a v inom programe som bola zvyknutá že som zadala cenu BDPH a mala som políčko s textom záloha a tam som zadala,že 50%...ale v Oberone som takú možnosť nenašla
kn-alka
28.02.24,11:42
tak teraz chceš vystaviť zálohovú faktúru, alebo vyúčtovaciu? položiek si predsa vypíšeš koľko len chceš
Silvia2311
28.02.24,11:48
Teraz zálohovú...tak som to teda zle pochopila z toho pomocníka...tak dobre zadám si položky a mám ich dať so sumou BDPH,len potrebujem z tej sumy bez DPH aby zákazník zaplatil zatiaľ len 50%...viem si to tam niekde zadať,že len 50%tná záloha alebo hneď zadám sumu v hodnote 50% z ceny BDPH?
kn-alka
28.02.24,11:53
zálohovka sa predsa nevypisuje na celú sumu a nepíšeš do nej, že zaplaťte len polovicu.

ak to tak veľmi chceš, tak do kusov zadaj 0,5 a budeš mať polovicu

alebo proste v texte napíš.... zasielame Vám zálohu na 50% z ceny .....

so skladom v Oberone nepracujem
Silvia2311
28.02.24,12:11
Ja v Oberone len začínam,tak som si to len chcela ozrejmiť...predtým som robila v programe SAP a tam sme zadávali celkovú sumu bez DPH aby zákazník vedel koľko daná položka stojí a z tej sumy sa potom zadávalo koľko percent má zaplatiť ako zálohu...tak dobre v Oberone je to teda jednoduchšie...ďakujem za tvoj čas a za rady,veľmi si mi pomohla ???? prajem pekný deň ????
vango
29.02.24,12:43
Keď robíte a máte otvorenú zálohu, či faktúru, po pravej strane hore máte tlačidlo MOŽNOSTI, kde si môžete vybrať zľavu na položku či zľavu na celý doklad...