vaanja
06.10.06,09:06
dobry den,
mam za ulohu dat do poriadku evidenciu dodavatelov a priznam sa, nie je mi jasny vztah medzi IČO, DIČ a IČ DPH (teda hlavne medzi 2 poslednymi).
Mam totiz dodavatelov:
1. Ma ICO a DIC, ale nema IC DPH
2. Ma ICO, DIC aj IC DPH

Mozem povazovat Dodavatela 1 ako Neplatcu DPH a naopak Dodavatela 2 ako Platcu DPH? Nie je teda pravidlo, ze kazdy kto ma DIC ma automaticky aj IC DPH?
Kde by som sa docital nieco viac o formate ICO, DIC a IC DPH?
vopred dakujem.
s uctou,
vaanja
evina
06.10.06,07:12
dobry den,
mam za ulohu dat do poriadku evidenciu dodavatelov a priznam sa, nie je mi jasny vztah medzi IČO, DIČ a IČ DPH (teda hlavne medzi 2 poslednymi).
Mam totiz dodavatelov:
1. Ma ICO a DIC, ale nema IC DPH
2. Ma ICO, DIC aj IC DPH

Mozem povazovat Dodavatela 1 ako Neplatcu DPH a naopak Dodavatela 2 ako Platcu DPH? Nie je teda pravidlo, ze kazdy kto ma DIC ma automaticky aj IC DPH?
Kde by som sa docital nieco viac o formate ICO, DIC a IC DPH?
vopred dakujem.
s uctou,
vaanja

http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-ic-dph-kto-kde-a-preco.html
duficek
06.10.06,07:14
vymazane
predbehli ma :)
vaanja
06.10.06,07:36
dakujem pekne. uz mi je to jasne.
co vsak rozsah tychto udajov, alebo pripadna kontrola. je niekde napisane, kolko minimalne a kolko maximalne moze mat ICO, DIC a IC DPH (je mi jasne, ze IC DPH = SK + DIC)?
evina
06.10.06,07:40
dakujem pekne. uz mi je to jasne.
co vsak rozsah tychto udajov, alebo pripadna kontrola. je niekde napisane, kolko minimalne a kolko maximalne moze mat ICO, DIC a IC DPH (je mi jasne, ze IC DPH = SK + DIC)?

Teraz Ťa trochu nerozumiem, čo myslíš pod tým čo maximálne a minimálne musia tieto znaky?
duficek
06.10.06,07:47
kazda osoba moze mat len jedno ICO, DIC, IC DPH !
Tweety
06.10.06,07:52
kazda osoba moze mat len jedno ICO, DIC, IC DPH !
IČ dph môže mať aj niekoľko,môže byť registrovaný pre daň aj v inom štáte EU.Takže v každom štáte po jednom.
vaanja
06.10.06,08:03
myslel som nieco ako dlzka ICO a DIC. je mi podozrive, jed ma niekto ICO len 7 znakove, pricom je standardne dlhe 8 znakov. taktiez som nasiel "dodavatela", ktory je pravdepodobne fyzicka osoba, takze v poli ICO mal zadane rodne cislo...
chcel som vediet, ci je niekde napisane kolko znakov moze mat ico a dic a ci sa tam uplatnuje nejaka kontrola ako s rodnym cislom (modulo 11).
evina
06.10.06,08:29
myslel som nieco ako dlzka ICO a DIC. je mi podozrive, jed ma niekto ICO len 7 znakove, pricom je standardne dlhe 8 znakov. taktiez som nasiel "dodavatela", ktory je pravdepodobne fyzicka osoba, takze v poli ICO mal zadane rodne cislo...
chcel som vediet, ci je niekde napisane kolko znakov moze mat ico a dic a ci sa tam uplatnuje nejaka kontrola ako s rodnym cislom (modulo 11).

Myslela som, že ,myslíš asi to....ale . Tieto znaky si ľudia často mýlia, určite nemôže byť IČO RČ, to je skôr staré DIČ. V prípade pochybností si môžeš každé IČO overiť v živnostenskom, resp. obchodnom registri a IČ DPH na stránke www.drsr.sk, www.zrsr.sk, www.orsr.sk :)
Denda
06.10.06,08:38
Prikladám konštrukčné čísla pre IČ DPH
Paula
11.10.06,11:52
S dovolením použijem túto tému k informácii výsledku jednej kontroly DPH za 1.Q 2006 - SZČO.
Na úvod poznamenám: Neúnavne (pokiaľ sa k tomu nemajú) urgujte svojich klinetov , aby akúkoľvek zmenu týkajúcu sa svojej identifikácie oznámili písomne svojim obchodným partnerom a ak nenastane náprava zo strany dodávateľov po prvom oznámení zmeny, treba dodávateľov bombardovať zo všetkých síl.........pretože:
Kontrola vylúčila všetky dod. faktúry (vodárne, elektrárne, mobilný operátor...)z nároku na odpočet, nakoľko na nich nebolo uvedené IČ DPH odberateľa (resp. niekde bolo, ale už to neplatné).

Kontrola navrhla aspoň riešenie , aby si SZČO od konkrétnych dodávateľov vyžiadala správne vystavený doklad , alebo je možnosť, aby dodávateľ dopísal perom chýbajúci údaj a buchol tam pečiatku.....a potom je možné podať dodatočné DP DPH za 2.Q, v ktorom si uplatní odpočet z faktúr, vylúčených kontrolou v 1.Q.