smrekove
02.03.24,07:53
Poraďte mi lepšiu delta brúsku v hobby cene :) Potrebujem obrúsiť drevený stôl, 4 stoličky a renovovať cca 6-8 dvier a využitie jej nájdem aj potom, ale nechcem siahať po Lidli a pod.
Prešla som diskusie na nete, zelená rada Bosch vraj už nie je čo bývala, tak teraz neviem.
Nandrolon
03.03.24,04:34
Parkside má vo vnútri tie isté súčiastky ako Bosch. Na jednom modelárskom fóre boli fotky obidvoch rozobratých... Takže sa dá povedať, že Bosch už nie je to, čo býval alebo to obrátim, Parkside je na hobby postačujúci.
smrekove
04.03.24,17:44
Také isté aj materiálovo? A všetky? Jedna plastová potvora miesto kovovej a životnosť ide do hája.
Nandrolon
05.03.24,04:49
Dopodrobna neviem, ale určite nie všetky. Boli proste rozobraté 2 skoro rovnaké aku vŕtacie šrobováky a vo vnútri boli niektoré súčiastky nie že podobné, ale totožné, od rovnakého výrobcu. Možno že nejaká horšia kvalita, ale dá sa povedať, že tie 2 ks náradia boli rovnakej kvality...
buchač
05.03.24,06:03
Len v krátkosti.

1. Neviem prečo zbytočne špekuluješ so značkou.
2. Rozdiel medzi jednotlivými radami (hobby-profi) je v dnešnej dobe dosť malý.
3. Niektoré značky už nie sú to, čo bývali
4. Iné značky žijú len zo svojho mena a dávnej histórie.
5. Na hobby robotu postačuje každá mašina...ak sa pokazí, kúpiš novú.
Či lacná alebo drahá, ani jedna sa neoplatí opravovať.
6. Ale ak chceš ušetriť, tak tých pár kusov dreva obrúsiš aj ručne...;)
Nandrolon
05.03.24,06:15
Ešte by som dodal, že hádam to nebudeš renovovať 2 roky, lebo toľko je v SR záruka, dokonca prvých 6 mesiacov sa považuje za výrobnú vadu, takže sa to častokrát vypláca okamžite, prípadne výmena kus za kus. Zobral by som z Lidla brúsku a renovoval, ak to nevydrží, reklamácia. Kúpiš drahú brúsku, vybrúsiš dvere a máš doma iba drahú haraburdu, ktorá bude ležať v kúte.
smrekove
07.03.24,17:57
No lebo pokazenie nastáva v najmenej vhodnej chvili zvyčajne :D Ale ok, pôjdem teda cestou človeka, ktorý sa pokúsi dva roky nezabudnúť kam strčil doklad o kúpe.
vlado 33
07.03.24,18:21
Vy sa tu bavíte o čom? Chce kvalitu, poraďte mu kvalitu. Keď si niekto myslí, že cena je zaručená kvalita, nech sa páči. Stačí si vybrať to najdrahšie z ponuky. Parkside je overená značka zákazníkmi, zatiaľ nesklamala. Ja myslím, že aj po tých 8 dverách odišla, 20€ oželieš, urobila svoju prácu. Dnes nič nie je na večnosť.
Nandrolon
08.03.24,04:18
Presne tak, 8 dverí to musí vydržať aj keby nechcelo. Možno bude treba robiť prestávky, nie 5 hodín vkuse makať, lebo čo viem, tak veľa takýchto hoblíkov, brúsiek odíde práve na prehriatie.
vlado 33
08.03.24,09:28
Mám multifunkčnú brúsku BOSCH, stála 130€. Keď som ju kupoval, LIDL ešte neexistoval. A čo mám z toho? Mohol som mať za tu cenu tri Parkside brúsky, čo by som neprežil. Takže 90€ musí ešte na seba vyrobiť, sviňa nenažratá. Ale kde?
buchač
08.03.24,10:00
smrekove (Včera 19:57) No lebo pokazenie nastáva v najmenej vhodnej chvili zvyčajne
======================
No néééé....ona sa pokazí na poličke práve vtedy, keď bude v nečinnosti...:D :D :D