kejsy22
13.03.24,09:21
Dobrý deň, pokiaľ sú výplatné pásky zamestnancom zasielané elektronicky na mail vo formáte pdf, je potrebné, aby boli zaheslované? Našla som len odporúčanie, že je to lepšie z dôvodu ochrany osobných údajov, ale nie, či je to povinnosť. Aktuálne ich zaheslované nemáme, tak či je nutné toto zmeniť? Ďakujem veľmi pekne
Tweety
13.03.24,08:29
Z pohľadu ZP je povinnosťou len to, aby zamestnanec vopred s tým súhlasil. Zaheslovanie je vhodné z hľadiska ochrany osobných údajov.
kejsy22
13.03.24,08:58
Súhlas od zamestnancov máme, podpisujú, že súhlasia so zasielaním výplatnej pásky na nimi zadanú mailovú adresu. Len tým zaheslovaním som si nebola istá. Ďakujem za odpoveď
Negoce
13.03.24,11:18
u nás v Olympe sa nedá zaslať dokument bez zaheslovania......
Chobot
13.03.24,14:34
Emailová komunikácia nie je považovaná za bezpečnú. Vo výplatných páskach sú osobné údaje. Ak sa niekto nabúra do emailu, tak môže nastať únik os. údajov.

Keď sme z jednej poisťovne posielali klientom maily s prílohami, ktoré obsahovali osobné údaje, tak pri jednej kontrolu úrad pre OOU nám to vytkol, že prílohy nie sú zaheslované. Že ak klient pošle nezaheslované dokumenty, je to jeho vec, ale keď posielame dokumenty my, ako prevádzkovateľ, tak musíme urobiť maximum pre zabezpečenie os. údajov, teda musíme posielať prílohy s OU zaheslované.

Všetky výplatné pásky, ktoré som doteraz dostával elektronicky, boli zaheslované.

Ak sa chceš vyhnúť nepríjemnostiam zo strany úradu na OOU , tak tie pásky radšej zaheslujte. Lebo raz nastane únik - napr. manželka si prečíta manželovu pásku - a manžel dá podnet na UOOU, tak bude zle a vinníkom budete vy, že ste pásky posielali nezaheslované. Inak nikde nenájdeš priamo napísanú povinnosť, že pásky musia byť zaheslované.