Ovečka
06.10.06,15:34
Dobry deň, sme firma, ktora sa zaobera distribuciou a predajom IP kamier, z toho nam teda vyplyva platenie recyklacnych poplatkov. Aku sumu mame uvadzat za jednotlive polozky na fakturach? Je to niekde urcene, alebo si to firma stanovuje sama? Zaujimalo by ma, kolko uctuje recyklacny poplatok nejaka firma podobna tej nasej, pretoze si s tym neviem dat rady.
Vopred dakujem
Gabi03
06.10.06,13:57
Dobry deň, sme firma, ktora sa zaobera distribuciou a predajom IP kamier, z toho nam teda vyplyva platenie recyklacnych poplatkov. Aku sumu mame uvadzat za jednotlive polozky na fakturach? Je to niekde urcene, alebo si to firma stanovuje sama? Zaujimalo by ma, kolko uctuje recyklacny poplatok nejaka firma podobna tej nasej, pretoze si s tym neviem dat rady.
Vopred dakujem

Myslím, že poplatky si určujete vy. Ak ste menšia firma, je dobré sa zaregistrovať do nejakého kolektívneho systému, ktorá bude skoro všetko za vás robiť.
marcik
06.10.06,15:29
Mám podnikateľa čo robí elektroinštal.práce ale on to robí tak že faktúruje ako recykl.poplatok takú sumu akú aj on zaplatil svojmu dodavateľ. za ten daný tovar.Veď aj u vás sa ten tovar niekde kúpi, a neplatíte tam??