emanuelle86
27.03.24,11:18
Nie som si ista, ale bezny obycajny uctovnik (fakturant), moze mat pristup do bankoveho uctu spolocnosti a vykonavat pravidelne niektolko krat do tyzdna uhrady faktur a diet zamestnancov. Doteraz som sa s tym, nikde nestretla, aby toto robil uctovnik, ale robila to veduca uctarne, head of account, financny manager ci konatel spolocnosti.Ak ano tak nemal by mat aj vyssi plat? Co si o tom myslite?
ivka70
27.03.24,10:44
Pristup na ucet je spojeny s hmotnou zodpovednostou, takze sa predpoklada vyssi stupen narocnosti prace.
V mensich firmach to ani nemoze byt inak, ak je tam jeden jediny uctovnik a konatel nie je vzdy dostupny, niekto musi prevziat aj tuto zodpovednost.
Ako si to firma definuje, je celkom na nej.
emanuelle86
27.03.24,13:29
Ako sa potom odrzkadluje ten vyssi stupen narocnosti prace? Znamena to ze by to mal robit niekto, kto je na seniorskej pozicii a teda mal by teda aj okrem zodpovednosti mat aj vyssi plat?
veronikasad
27.03.24,14:10
Odkedy pracuješ vo firme? Máš pracovnú náplň, v ktorej je zahrnutá aj táto činnosť? Aký stupeň náročnosti máš dohodnutý v pracovnej zmluve?
emanuelle86
28.03.24,06:23
Pracujem od januara ako uctovnicka a je to sucast mojej ulohy, stupen narocnosti nemam nikde v zmluve urceny, neviem ako inak ho urcit.
ivka70
28.03.24,08:13
stupen narocnosti prace je povinna zlozka zmluvy alebo naplne prace alebo katalogu pracovnych miest vo firme - od nej sa odvodzuje minimalna mzda pre danu poziciu.
A pri hmotnej zodpovednosti je vyssi stupen narocnosti, nemusi ist o seniorsku poziciu ... take clenenie (junior,medior,senior) casto ani firmy nemaju
emanuelle86
28.03.24,12:53
v zmluve nic take nemam uvedene a nemam ani hmotnu zodpovednots, jedine mam uvedeny nazov pozicie a mzdu. Casto sa stretavam s uzasom, ze mojou ulohou je pravidelna uhrada priamo v banke, pretoze toto bezny uctovnik ako ja nerobi.