kinderka
06.10.06,16:04
Hej, ľudkovia, vedel by mi niekto poradiť nejaké jednoduché recepty na detskú párty? Jedna podmienka: kvôli alergii bez použitia kakaa a čokolády. Vopred dík.
Melnick
06.10.06,14:28
Hej, ľudkovia, vedel by mi niekto poradiť nejaké jednoduché recepty na detskú párty? Jedna podmienka: kvôli alergii bez použitia kakaa a čokolády. Vopred dík.
Ja som raz na vnučkinej párty vsadila na zvieratká a všetko to čo je deťom blízke. Slané keksy sa zmenili na slniečka pomocou vajíčkovej pomazánky,mrkva bola ako pretekárske auto,sendvič som zbavila kôrky a mäkkú časť som dozdobovala na rôzne zvieratká pomocou zeleniny. Deti boli pozvané aj s mamičkami a tie len pozerali ako zmizlo mrkvové autíčko v tom brušku,kde mrkva ešte nebola.Sendvič nakrájaný v tvare kocky,bol kockou s hry Človeče....s jednou olivou ,dvoma......šiestimi. Deti na sladké vtedy aj zabudli ,no neskôr padla za obeť torta ružového leva ,ale tú som nepiekla ja./Namiesto čokolády bol vrch leva z marcipánu/.
janaGT
02.05.07,06:56
aj ja chystám detskú oslavu, poradíte niekto ďalšie recepty?
janaGT
03.05.07,04:09
pripomínam tému ...
Aňuška
08.05.07,16:15
Skúste, či by sa nehodilo - už som to do receptov prikladala, len dávnejšie.
petovsan
08.05.07,17:19
Aj u nás bude o necelé 2 týždne detská oslava, tak chcem spraviť chlebovú slanú tortu - nájdete ju medzi inými skvostami pod č. 100 na tejto stránke: http://milza.rajce.idnes.cz/Dorty/,
sladkú tortu som zverila profesionálke (bude s motívom KRTKA - tiež z tej istej www. stránky), ďalej som premýšľala o syrovej roláde, muffinách s nejakou polevou a lentilkami (mám výborný recept na banánové muffiny, ak bude záujem, prihodím recept) a o ovocom ježkovi:
na špajle napichať striedavo nejaké ovocie, obaliť v čokoláde (kvôli alergii treba vymyslieť iný vhodný materiál), potom obaliť v orechoch alebo strúhanom kokose, špajle napichať do jablka a jablko uložiť do nejakého nízkeho pohára ... bude to pripomínať ježka.
Videla som tento nápad u kamarátky, malo to u detí veľký úspech.
Melnick
08.05.07,17:26
Skúste, či by sa nehodilo - už som to do receptov prikladala, len dávnejšie.

Aňuška ,véééééééééééľmi pekné, určite urobím vnúčatkám. Vďaka :) :) :)
petovsan
08.05.07,18:34
Skúste, či by sa nehodilo - už som to do receptov prikladala, len dávnejšie.
FAKT SUPER !!! Tiež určite niečo z toho použijem, môžem sa spýtať, Aňuška, z akého zdroja tie skvosty sú? ... možno by sa tam našli aj ďalšie výborné nápady ...
Aňuška
09.05.07,07:34
FAKT SUPER !!! Tiež určite niečo z toho použijem, môžem sa spýtať, Aňuška, z akého zdroja tie skvosty sú? ... možno by sa tam našli aj ďalšie výborné nápady ...

To bohužiaľ neviem, dostala som to emailom.