PoradaLadislav
02.04.24,19:24
V zahraničí je to dané od koľkých rokoch, ale na SK darmo Googlujem nič nenašlo. Sú tu len fórumy a že "moja 10 ročná dcéra má primeranú manikúru k veku" alebo ona a ona 12, 14, 15...

Nič normálne, ani zákon nič...
buchač
02.04.24,17:54
Žiadna krajina nemá uzákonené povoľovanie nechtov....čiže aj u nás je to rovnaké.
Sú ale okolnosti, keď sa vyžaduje povolenie rodičov na takúto ozdobu zo zdravotných dôvodov.

...a mimochodom ...by bolo fakt nenormálne, ak by ešte aj takúto hovadinu mal riešiť zákon.
Chobot
02.04.24,19:23
Takéto niečo nerieši zákon. Kľudne daj gélové nechty aj svojej 5 ročnej vnučke. Je to to isté, ako keby si sa opýtal, že od koľkých rokov si môže človek farbiť vlasy.
kukučka
02.04.24,20:21
Komu ich chceš robiť? Vari nie deťom?
Chémia + ožiarenie
pavol54
03.04.24,05:09
bola v čechách relácia "dementi" niečo ako naše "sedem" jeden herec komentoval gelové nechty týmto: Milenka s gélovými nechtami volá z WC "drahý pod ma utrieť už som hotová":)
marleau
03.04.24,05:29
To bude skôr realita ako vtip.
alfredos
03.04.24,05:49
Zákon nelimituje priamo úpravu nechtov, ale...
Ak je s výkonom spojené (zdravotné) riziko, poskytovateľ služby by v prípade mladistvého potreboval súhlas zákonného zástupcu.

Ak Vás zaujíma úprava v iných krajinách, tak napríklad:

- What is the legal age for acrylic nails in the UK?
- From a legal perspective, if a client is under 16 you would need written parental consent and a parent or guardian present for all standard treatments.

Ono je to (rizikami) niekde medzi farbením vlasov a tetovaním.
kopretinka
03.04.24,12:44
zákon? na nechty?? a zákon na používanie wc papiera nechceš? moje nervy........
fortunka
04.04.24,10:48
Preco by na to mal byt zakon? Ale napr objednavku v eshope moze urobit az maloelty nad 16r, cize informacie by som hladala v nejakom podobnom duchu ak by som isla poskytovat sluzby aj maloletym. Moze byt potrebny suhlas. Napr. moja dcera ani ku kozmeticke bez toho, ze ju dosikujem nemoze ist a to ju nikto nicim neozaruje atd., ku kadernicke tiez s doprovodom a zvacsa sa nas pyta, ci moze byt to co si dieta vymyslelo :D

Potom je tu este druha vec pre "deti" ak sa pytas ako rodic/dieta = skolsky po riadok. Zakladna skola taketo nieco nepovoluje urcite... aspon nie nasa.
fortunka
04.04.24,10:49
to by som sa najskor spytala rodicov vnucky, lebo z toho bude ina drama doma :D
buchač
04.04.24,13:55
Ale napr objednavku v eshope moze urobit az maloelty nad 16r..
----------------------------
S tou objednávkou sranduješ...či ???
Ako skontroluje ešopa vek decka ?

Ja sa tiež občas odskočím na lekárske stránky, kde je otázka, či som odborník.
No nie som a aj tak si čítam, čo len chcem. ;)
===============
Potom je tu este druha vec pre "deti" ak sa pytas ako rodic/dieta = skolsky po riadok. Zakladna skola taketo nieco nepovoluje urcite... aspon nie nasa.
------------------------------
Školu do toho veľmi neťahaj.
Predsa v lete sú prázdniny 2 mesiace a škola na dieťa a teda ani na nechty nemá dosah.

Tu skôr ide (podľa mňa) o niečo iné.
Dievčence sledujú Instagramy, Ťik ťoky a Fejsbúúky...a sledujú tie všeliaké (prepytujem) influercerovské šľapky, ktoré sa predvádzajú a chcú sa im podobať.
Zároveň tieto hééérečky propagujú rôzne výrobky, rôzne kúry, rôzne ujoviny...ktoré sú nie raz na dve veci = na nič a na to druhé. Majú oni na háku, či si mladé dievča dokatuje ksicht alebo nie.
A s propagovaním produktu ide ruka v ruke bezprácny (stupídne video nepovažujem za prácu) zisk.

Príkladom sú nebezpečné trendy posledných rokov.
https://www.topky.sk/cl/13/2495445/Na-TikToku-sa-siri-nebezpecny-trend-s-balzamom-na-pery--Lekari-varuju--nikdy-ho-neskusajte-
https://spravy.rtvs.sk/2023/04/dalsi-nebezpecny-trend-influenceri-propaguju-laserovu-operaciu-na-zmenu-farby-oci/
https://magazin.pluska.sk/zdravie/nebezpecny-trend-pitie-vodky-cez-oci-spodok
...atď