Alivia
08.04.24,08:34
Mám možnosť pracovať na Dohodu o vykonaní práce zo Slovenska. Len mi povedala, že to bude miesto výkonu Praha. Nevedela mi povedať ako to bude s odvodmi. Mám si to zistiť. Momentálne som na úrade práce. A aké budú odvody na tento výkon, či nepôjdem do straty, ak mi povedia sumu aby som bola pripravená. Bude to práca z domu, cez počítač.
Ďakujem. Dostala som len základné info, pohovor ešte nie.
Negoce
08.04.24,06:39
pracuješ z Prahy?
ivka70
08.04.24,06:41
miesto vykonu prace Praha nie je Slovensko ...takze si budes musiet vyjasnit, co vlastne to bude z dohodu ...
a mimochodom, v EU nie je mozne pracovat na full time z jednej krajiny na dialku do inej krajiny .... je mozne nejake percento casu robit z inej krajiny ,ale nie 100%
Alivia
08.04.24,06:51
Z domu na Slovensku.
Negoce
08.04.24,06:52
a čo tá Praha?
Alivia
08.04.24,06:55
Tak že pracujem pre Prahu. A aby som si zistila, ako to ja budem mať s odvodmi.
Negoce
08.04.24,06:58
Praha sa o to postará........tebe je jedno či budeš patriť pod SK alebo CZ legislatívu, ty si zamestnanec- dohodár.......
Negoce
08.04.24,07:01
Ivka, pri HO a pandémií: AT finančná správa upozorňovala , že zamestnávatelia nech myslia na predpisy, pokiaľ sa vykonáva práca z domu (z AT) dane patria im........
ivka70
08.04.24,07:23
Od 1.7.2023 sa to menilo, ale je tam dany rozsah v percentach, kolko este je akceptovane.

Výnimka sa týka zamestnancov, ktorí vykonávajú teleprácu v mieste svojho bydliska v rozsahu menej ako 50 % celkového pracovného času a ich zamestnávateľ má sídlo alebo miesto podnikania v inom signatárskom štáte. V takom prípade môže byť zamestnanec poistený v štáte podľa sídla zamestnávateľa.

https://www.podnikajte.sk/socialne-a-zdravotne-odvody/nove-pravidla-pre-cezhranicnych-zamestnancov-od-1-7-2023
ivka70
08.04.24,07:25
Výnimka sa týka zamestnancov, ktorí vykonávajú teleprácu v mieste svojho bydliska v rozsahu menej ako 50 % celkového pracovného času a ich zamestnávateľ má sídlo alebo miesto podnikania v inom signatárskom štáte. V takom prípade môže byť zamestnanec poistený v štáte podľa sídla zamestnávateľa.

https://www.podnikajte.sk/socialne-a-zdravotne-odvody/nove-pravidla-pre-cezhranicnych-zamestnancov-od-1-7-2023