SMartina
06.10.06,19:51
Ahojte, potrebujem poradiť. Kúpila som notebok v Nay. Chcela som ho na spátky, lenže živnosť mám prvý rok. Tak som ho zobrala na splátky na súkromnú osobu bez IČO. Mám splátkový kalendár. V pokladni som dostala bloček z registračnej pokladne na ktorom je názov, suma bez dph, dph, spolu. Lenže problém je v tom, že na pokladničnom doklade je aj zápis: uhradené v hotovosti: 900,- Sk, prevodom: 30.000,- Sk. Informovala som sa na DU a informovali ma, že s DPH by nebol problém, len na daň z príjmu som sa neinformovala, pretože už sa končila pracovná doba. Ja to potrebujem vedieť. Ak sa už niekto s niečím takým stretol, prosím o radu. PROSÍM. Ďakujem.
Tweety
06.10.06,17:53
Ahojte, potrebujem poradiť. Kúpila som notebok v Nay. Chcela som ho na spátky, lenže živnosť mám prvý rok. Tak som ho zobrala na splátky na súkromnú osobu bez IČO. Mám splátkový kalendár. V pokladni som dostala bloček z registračnej pokladne na ktorom je názov, suma bez dph, dph, spolu. Lenže problém je v tom, že na pokladničnom doklade je aj zápis: uhradené v hotovosti: 900,- Sk, prevodom: 30.000,- Sk. Informovala som sa na DU a informovali ma, že s DPH by nebol problém, len na daň z príjmu som sa neinformovala, pretože už sa končila pracovná doba. Ja to potrebujem vedieť. Ak sa už niekto s niečím takým stretol, prosím o radu. PROSÍM. Ďakujem.
A tvoja otázka je aká?
SMartina
06.10.06,17:56
Či si tento pokladničný doklad môžem dať do účtovníctva JU.
Tweety
06.10.06,17:59
Či si tento pokladničný doklad môžem dať do účtovníctva JU.
A neprepísali by ti splátkový na SZČO? To by si mohla dať do účta. bez problémov.
SMartina
06.10.06,18:01
Potrebovala by som im dať DP za posledné 2 roky a ja mám živnosť prvý rok, nemám ešte ani prvé DP. Nechceli mi zapísať na splátkový kalendár ani IČO, DIČ.
Tweety
06.10.06,18:03
Potrebovala by som im dať DP za posledné 2 roky a ja mám živnosť prvý rok, nemám ešte ani prvé DP. Nechceli mi zapísať na splátkový kalendár ani IČO, DIČ.
Do nákladov by nebol problém, horšie je to s dph, ak si platcom, či nie si ?.
SMartina
06.10.06,18:06
Áno, som platca DPH.
Tweety
06.10.06,18:09
Áno, som platca DPH.
No ak ti povedali na DÚ, že s dph nebude problém, tak s daňou z príjmu už vôbec nie, veď predsa je to náklad, ktorý potrebuješ k dosiahnutiu zisku.
SMartina
06.10.06,18:15
Lenže tie spátky platím so súkromného účtu. Mala by som to platiť z účtu so SZČO?
Tweety
06.10.06,18:17
Lenže tie spátky platím so súkromného účtu. Mala by som to platiť z účtu so SZČO?
To máš potom zložité. Ak to chceš mať v účte tak jednoduchšie je to platiť z účtu podnikateľa ak máš osobitný.
SMartina
07.10.06,07:07
Ak by som to platila z účtu SZČO, bolo by možné dať si ten doklad do účtovníctva? Nemala by som z toho problém? Prosím, ak viete, pomôžte mi. Prosím. Ďakujem.
Zoltán Kovács
07.10.06,09:24
Ak by som to platila z účtu SZČO, bolo by možné dať si ten doklad do účtovníctva? Nemala by som z toho problém? Prosím, ak viete, pomôžte mi. Prosím. Ďakujem.

Ja som kupoval v Nay na splátky monitory k PC. Účtujem v JU, plátca DPH. Splátkový kalendár som zaevidoval do ostatných záväzkov s odpočtom dph a úhradu splátky účtujem cez podnikateľský účat. Tento postup by mal byť v poriadku.
SMartina
07.10.06,10:42
Ja na tom splátkovom nemám IČO, DIČ. Nevadí? Mal si už kontrolu? Aj by som to tak mohla urobiť, len prvá splátka už odišla zo súkromného účtu. Mohla by som túto stránku prefotiť a založiť do účtovníctva a zaevidovať do pokladne ako úhradu. Alebo, čo by si mi poradil s tou prvou splátkou??? Ďakujem.
Jana Acsová
07.10.06,11:11
Neviem presne, ako ste sa informovali na DÚ, ale s DPH by problém mohol byť. Nie je možné uplatniť odpočítanie dane, ak nemáte faktúru, t.j. doklad so všetkými náležitosťami. Záleží, ako je kúpa dokladovaná a v akej hodnote bol notebook, t.j. či platí doklad z ERP ako faktúra, alebo nie.
SMartina
07.10.06,12:19
S NAY mám klasický doklad z registračnej pokladne. Sú na ňom všetky náležitosti, ktoré má obsahovať doklad z reg. pokladne. Základ, DPH a spolu. Názov výrobku, .... Základ: 26042,- DPH: 4.948,- Sk, Spolu: 30.990,- Sk. Pod tým je: Preddav.: 990,- /to som zaplatila v hotovosti/ a Prevodom: 30.000,- Sk /to splácam na splátky/. Vie mi niekto pomôcť??? Prosím. Za všetky rady vopred ďakujem.