Sinkl
11.04.24,14:28
Dobrý deň,
Chcela by som poprosiť o radu. Dostala som v októbri minulého roka pokutu za neurobenie STK auta. V rozkaze bolo že stačí zaplatiť 1/3 do 15 dní od dňa doručenia oznámenia. Zaplatila som na 14 deň odo dňa doručenia. Dnes mi ale prišiel list že mám doplatiť ešte 2/3 pokuty. Poslala som doklad o uhrade, vysvetlila ale neuspesne. Prišla odozva emailom, že peniaze nabehli až na 16 deň odo dňa doručenia rozkazu. Zaplatila som 13.11. ale nabehli im na účet až 15.11. Dá sa s tým niečo robiť? Nejaké odvolanie? Alebo nedá a musím to douhradiť? Ďakujem za každú radu.
ivka70
11.04.24,12:31
Kedze to sleduje system, ktory striktne pocita dni, tak asi smola, odvolanie nepomoze. Dolezity je vzdy datum ,kedy boli peniaze dorucene.
tigy
11.04.24,13:10
Pokiaľ viem, SEPA platby sa doručujú na ďalší pracovný deň, pri okamžitých platbách dokonca v ten istý deň. 13.11. bol pondelok, platba im mala nabehnúť max. 14.11., Neplatili ste neskoro večer, takže platbu banka zúčtovala až na ďalší deň? Prípadne nezrátali ste si zle tých 15 dní?
Sinkl
11.04.24,13:30
Dni som prepočítala dobre. Len v rozkaze bolo uvedené "... je povinný uhradiť do 15 dní od dňa doručenia rozkazu... A toho som sa držala. Ale dole na rozkaze bolo že uhradené sa považuje dňom pripísania na účet. Čo som si žiaľ nevšimla. A ani neviem ovplyvniť nejako dĺžku prevodu. V každom prípade pani tvrdí že pripísané bolo na 16 deň. Tak len som myslela či sa nedá poslať nejaká žiadosť, odvolanie...
Alebo tak.
Sinkl
11.04.24,13:31
Škoda
pavol54
11.04.24,14:58
mal som blbú banku 365 a tá ak som zadal príkaz po 18 hodine tak odosielala platbu až další deň(ak to bolo v piatok tak odišli až v pondelok) teraz mám fio a z účtu odchádzajú aj o 23.50 hod(vrátane SO, NE). zadávateľka nepíše z akej banky bol príkaz zadaný
ivka70
12.04.24,04:20
V takom pripade, ked to platite tak neskor, je dobre dat zrychlenu SEPA platbu, ktoru kazda banka podporuje, peniaze su na ucte prijimatela do par minut.