sugarhillova
16.04.24,14:40
Dobry den,
ja by som sa velmi rada opytala ci je tu nejaka dobra dusa ktora by mi vedela odpovedat na otazku, tykajucu sa poloziek v mojej vyplatnej paske. A to konkretne, preco v odseku Financne polozky, kde su polozky uvedene v brutto, je moj zakladny plat a osob. ohodnotenie uvedene netto, resp. sumy su nizsie ako uvedene v polozke hore-Zakladne polozky mzdy. Moj plat sa sklada aj s variabilnych ciastok - premii a tieto su uvedene spravne, cize brutto v casti Financne polozky, kedze su v tejto casti spocitane spolu ako Hruba mzda. Ide mi hlavne aj o to, ze takymto sposobom to mam uvedene vo vyplatnych paskach od januara 2024, kdezto po minule roky boli tieto polozky- zakladny plat a os. ohodnotenie uvedene v tejto casti Financne polozky tiez brutto, tak ako je uvedene v hlavicke vyplatnej pasky a dohodnute v zmluve. Dakujem velmi pekne za kazdu odpoved :)
ivka70
16.04.24,12:43
Nie su uvedene netto, ale kvoli navsteve lekara je vypocitana pomerna cast zakladnej mzdy aj premii (brutto)

950/168 * 160 = 904,76

200/168 * 160 = 190,4761 = 190,48

Hore je zakladny plat definovany v zmluve, dolu je uz konkretny vypocet za konkrretny mesiac.
Predpokladam ,ze sa to rovnalo v mesiacoch, kedy si nemala navstevu lekara ani dovolenku (sviatky su sucast mesacnej mzdy).
sugarhillova
16.04.24,12:47
Aha tak, rozumiem. Od januara som v kazdom mesiaci mala jednu navstevu lekara, preto to tak je. Dakujem velmi pekne za odpoved!