vicktor
17.04.24,12:42
Ahojte, prosim o radu, komentar, nasmerovanie, ...
Dnes mi jedna pani povedala o svojej znamej, ze jej zamietli vdovsky dochodok, pretoze s nebohym manzelom mali rozne trvale bydliska, hoci zili v spolocnej domacnosti.
Naozaj plati take pravidlo?
Dakujem.
Tweety
17.04.24,10:48
vicktor
17.04.24,11:59
Dakujem.
"... neskúma sa spoločné žitie manželov či spolužitie v jednej domácnosti ..."
A teraz som na vazkach, ci tie damy zazalovat za sirenie klamstva, dezinformacie, konspiracie alebo hoaxu...
Negoce
17.04.24,12:01
pozri sa na Rozhodnutie o nepriznaní VD, aký je skutočný fakt nepriznania dôchodku
ivka70
17.04.24,12:05
rozhodne zalovat :)
Mária27
17.04.24,15:10
Vdovské a vdovecké dôchodky sú nezásluhové, nikto na ne neplatí, ani štát, berú sa zo spoločného dôchodkového účtu, potom nie je z čoho zvyšovať.
Jedna známa sa pochválila, že keď požiadala o starobný dôchodok, dali jej aj vdovský. S mužom nežila dlhé roky, nevedela kde býval, ani že zomrel.
Nezaslúžili by si také peniaze viac tie rozvedené ženy, ktoré muž týral a nakoniec o všetko obral, alebo všetko prepil, často neplatí ani na deti ...
V Rakúsku sa berú vdovské dôchodky len tri roky, berú ich aj rozvedené ...
buchač
17.04.24,15:45
victor
Dnes mi jedna pani povedala o svojej znamej, ze jej zamietli vdovsky dochodok

vicktor (Dnes 14:59)
A teraz som na vazkach, ci tie damy zazalovat za sirenie klamstva, dezinformacie, konspiracie alebo hoaxu...
======================
Hm...a kohože to chceš akože žalovať ?
Jednu alebo obe dámy ?
Klamstvo, dezinformácia, hoax...??? Za to, že neovládajú problematiku a idú podľa hesla ...jedna babka povedala ?

Sorry, ale toto myslíš vážne,...akože fakt vážne ?????
Nejakú dámu, ktorá nie je v obraze, by si zažaloval ? Tak potom čo by si urobil s úradníčkou, ktorá ti vedome dá nepravdivú informáciu ?