Liptáčik
21.04.24,16:23
Skupina majiteľov bytov podala žalobu na súd na inú skupinu majiteľov bytov. V žalobe sú pri každej osobe (žalobcovia i žalovaní) uvedené údaje: Krstné meno, priezvisko, bydlisko a dátum narodenia. Jedná sa o tri údaje o jednej osobe podľa ktorých sa dá presne určiť konkrétna osoba. Boli nutné všetky tri údaje? Moja otázka znie: Nejedná sa o porušenie ochrany osobných údajov?
Tweety
21.04.24,15:42
Nie, nie je to porušenie zákona.
sito
21.04.24,16:05
:D To akože, súd má rozhodnúť a nesmie vedieť o kom rozhoduje? Pravda? Slovenské .údy, slovenská spravodlivosť, * do---*. :D
buchač
21.04.24,16:16
§ 235 (§ 235, Trestný poriadok)

Obžaloba musí obsahovať

a) označenie prokurátora, dátum a miesto spísania obžaloby,
b) meno a priezvisko obvineného, dátum a miesto jeho narodenia, bydlisko, prípadne iné údaje potrebné na to, aby sa nemohol zameniť s inou osobou;
...atď...

https://www.lewik.org/term/19455/235-235-trestny-poriadok/
Chobot
22.04.24,07:22
Žalobcovia predpokladám, že súhlasili so žalobou a podpísali ju. Tým pádom súhlasili s uvedením ich osobných údajov.

A žalovaná strana musí byť presne v žalobe označená, prípadne doplnená, aby bolo jednoznačné, koho žalovaný žaluje. Teda aspoň všetky údaje, na základe ktorých môže súd žalovanú stranu identifikovať.

Takže nedošlo k porušeniu zákona o ochrane os. údajov.
ivča13
22.04.24,16:59
Nuž, osobne si myslím, že:
1. Terajšia úprava na portály je taká, že tieto údaje sú tam, teda aj ja som napísal do žaloby, že som tieto údaje prevzal z portálu / bývalý katastrálny portál KAPOR/
2. Zachytil som v rozhlase, že z dôvodu anonymity sa toto bude upravovať /osobné údaje na portály/. - nekomentujem
Liptáčik
23.04.24,10:02
Ďakujem za odpovede. Aj ja som tak vedela, len som si to chcela overiť.
ivka70
23.04.24,10:18
na portali (6.pad jednotneho cisla, makke i)
sito
23.04.24,11:45
:D Keď sa potkne somár, tak je somár. Ale aj kôň má štyri nohy a ... :D
ivča13
23.04.24,14:16
Nuž ja píšem, aby aj iný mal nejakú prácu, keď sa snaží opravovať gramatické nedostatky. Snažím sa pomôcť, resp. vyjadriť obsah problému . Ale ďakujem za opravu, už tu písať nebudem, veď pre niekoho je najdôležitejšie mať maké i a nie informáciu, čo mu pomôže riešiť jeho problém. / teda problém iného/.
buchač
23.04.24,15:16
ivča13
Nuž, osobne si myslím, že:
1. Terajšia úprava na portály je taká, že tieto údaje sú tam, teda aj ja som napísal do žaloby, že som tieto údaje prevzal z portálu / bývalý katastrálny portál KAPOR/
=================
Nuž, osobne si myslím, že nie je absolútne dôležité, kde sa získali údaje...a už vôbec by takáto informácia nemala byť v žalobe.
sito
23.04.24,16:31
ivča13 (Dnes 17:16) Nuž ja píšem, aby aj iný mal nejakú prácu, keď sa snaží opravovať gramatické nedostatky. ... už tu písať nebudem ...

Ale píš! A neber si sito osobne, všeobecne to je. Aj ja som sa potkol a aj lepší somári sa tu podklY. :D
majkii
23.04.24,17:24
Tieto údaje sú v žalobe povinné,
Zákon NR SR č. 160/2015 Z. z. Civilný sporový poriadok
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2015/160/

Náležitosti žaloby
§ 133 ods. (1) Fyzická osoba sa v žalobe označuje menom, priezviskom, adresou trvalého pobytu alebo pobytu, dátumom narodenia alebo iným identifikačným údajom.

Nejde teda porušenie zákona o ochrane osobných údajov.
ivka70
24.04.24,04:18
Mna by potesilo, keby ma niekto upozonil na chybu, ktora tak bije do oci. Podakovala by som a chybu si opravila ... a vobec by som nerozoberala dovody
Upozornenie nebolo na urazku, ale aj to je sposob, ako sa da reagovat.
Keby si si to opravil/a, tak moj komentar zmazem ..... a tato zbytocna diskusia by tu vobec nebola