Tomas2912
24.04.24,10:26
Zdravím, vlastním starší kotol značky Modratherm pkm 25E ktorý je vo veľmi dobrom stave. Je pravidelne čisteny atd. Len mi začal nejako štrajkovať a to tak že ho vypína tým mám na mysli že ho zapnem náhodim večný plameň, kotol začne pracovať ako ma no po nahriati na nastavenú teplotu celý vypne aj s vecným plamienok. Začalo to tak že vypínal úplne len pri vyššej nadstavenej teplote a teraz vypína stále. Problém je v tom že keď vypne aj plamienok a chcem ho znova nahodit tak nevie udržať vecný plamienok tým pádom ho neviem zapnúť . Až po dlhšej dobe (možno hodina). Vymenil som aj termoclanok za nový, no problém pretrváva. Doplnená je aj voda do expanzky atd. Neviem v čom môže byt problém. Proste keď ho zapnem po určitej dobe klapne a vypne aj vecný plamienok. A prečo nezavolám plynara? No to je tak že základnú údržbu viem urobiť sám aj zo zaviazanými očami čo sa týka vyčistenia atd. A zohnať niekoho v KE kto to odborne pozrie je nemožné. Keď zavolám plynara urobí to iste čo viem aj ja že to rozoberie prečistí zoberie peniaze a odíde. Nepozrie na to odborne, nehľadá problém. Povie že to funguje odíde a po hodine to vypne a plynar to samozrejme uz nevidí lebo je preč. Neviem či by niekto vedel poradiť čo môže byt problém. Ďakujem za každú radu.
alfredos
24.04.24,11:53
PKM ... na foto to vyzerá inak, ako si pamätám, ale:
Ja som mal 2 vetvy, na každej selenoid. Jedna vetva reagovala na požadovanú teplotu vody, druhá na termostat v miestnostI.

Problém rovnaký, vypínal sa, tiež som predtým menil čidlo pri večnom plamienku, atď ...
Pomohla až výmena sel. ventilov.