simayxc
25.04.24,11:52
Mám hypotéku poistenú v banke pre pripad smrti a invaliditu. Potrebujem poistiť PN, kedze budem na rizikovom tehotenstve ( aby mi to aj realne preplatili). A dalej tam zahrniem aj kriticke choroby, vazne urazy. Manzel to iste. Rozmyslam nad Allianz alebo Wustenrot. Momentalne mam v YouPlus.
ivka70
25.04.24,09:57
Neviem ,ako vies a ako dopredu vies, ze budes na rizikovom tehotenstve, ale u niektorých poisťovní je rizikové tehotenstvo úplne vylúčené z poistenia PN, u niektorých je čakacia lehota 2 roky a najkratsia, najčastejšia je 9 mesiacov pred odchodom na PN z takeho dovodu (uz musis mat to pripoistenie vtedy)
simayxc
25.04.24,10:05
Jedno dieta uz mam, s nim som bola na rizik. a mam aj zdrav. problem, cize pri dalsom tehotenstve to bude tak isto. A viete mi aj prosim napisat konkretne poistovne, u ktorych je kratsia cakacia doba a kt. rizikove tehotenstvo nevylucuju?
ivka70
25.04.24,10:53
Nie, to si treba zistit individualne. Obavam sa ale, ze u vas uz predchadzajuce rizikove tehotenstvo vylucuje take pripoistenie .... ze to vyluci kazda poistovna.
veronikasad
25.04.24,11:50
Tento problém určite nevyriesis na Porade, nutná osobná konzultácia vo viacerých poisťovniach
Martuk
25.04.24,15:15
kedze si uz jedno rizikove tehotenstvo mala, v pripade uzavretia zmluvy v ramci zdravotneho dotaznika je povinne toto spomenut. Potom nastanu dve veci:

1. uprava zmluvy, kde bude platba za rizikove tehotenstvo navysena a riadne
2. plnenie z dovodu rizikoveho tehotenstva uz raz prekonaneho bude uplne vylucene.

plus spominas nejaky zdravotny problem, nepises blizsie aky, ale rataj s tym, ze ten bude bud vyluceny z plnenia alebo si zan riadne priplatis.