kacenka4
07.10.06,09:50
Poradi mi prosim niekto, kam zaradim podla klasifikacie produkcie plynovy kotol? Dakujem.
Denda
07.10.06,07:56
Pozrite si túto tému a skúste bližšie špecifikovať Vašu otázku:http://www.porada.sk/t22633-vymena-plynoveho-kotla.html?highlight=plynov%FD+kotol
kacenka4
07.10.06,08:08
Dakujem za odkaz na podobnu temu, ale nenasla som co potrebujem. Po byvalom ekonomovi vo firme davam do poriadku karty majetku, ani na jednej nie je uvedene zaradenie podla jedn. klasif. produkcie - viem ze kotol je v 4 skupine a odpisuje sa 20 rokov, nie je zaradeny ako sucast OC stavby, ale nemozem najst konkretny 6 miestny kod v JKP.
Denda
07.10.06,08:20
Teraz trošku nerozumiem. Podľa KP skúste pozrieť kód 29.21.11, ale to je odpisová skupina 3 podľa Zákona o dani z príjmov. Odpisová skupina 4 sú budovy;)
Paula
07.10.06,08:42
kacenka4
07.10.06,09:09
Dakujem, uz mam trocha prehlad. Vyzera to tak, ze kotol moze byt v 4. aj 3. skupine. Hm... Lenze ja tu mam 3 kotle, z toho jeden je v 4. skupine, dva su v 2. skupine. Je to vobec mozne? Netusim na zaklade coho to predtym zaradovali. Ak by bol kotol ako TZ budovy, bol by v 4.skupine a pod inventarnym cislom budovy? Alebo v nejakej operativnej evidencii by mal samostatne inventarne cislo s poznamkou, ze je to TZ budovy?
adato
09.10.06,17:18
Kotol je technickým zhodnotením budovy a odpisuje sa spolu s budovou - ak zakúpený kotol nahrádza kotol, ktorý bol na iné palivo (teda ak plynový kotol nahrádza kotol na tuhé palivo a podobne). Platí tu ešte jedna zásada, že kotol slúži pre jednu budovu. Naopak, ak sa jedná o kotolňu, ktorá slúži viacerým budovám - vtedy môže byť technologicklé zariadenie zaradené samostatne a vtedy by to bola odpisová skupina 3.