vnroq
28.04.24,23:19
Zdravim, nedavno urobil som skušku na B-čko, 18 mam o mesiac, pre vytvorenie VP na klientskom centrume musim mať zaevidovanu aspoň jednu osobu z 10 ročnou praxou ako spolujazdca na čas 3-och mesiacov. Taku osobu, bohužial, v blizkom okoli nemam, skušam sa o to pytať aj kamaratov, otazka je - či nie je to nahodou tak, že odteraz po uplynuti tych 3-och mesiacov si smožem normalne zrobiť VP samostatne, bez toho papieru o zaevidovani? Alebo musim zaevidovať tam niekoho a odjazdiť (odsedieť) tie 3 mesiace aj tak?
Chobot
28.04.24,22:20
Ešte koľko tém chceš založiť ohľadne tvojho vodičáku? Nestačili ti 2?

https://www.porada.sk/t336549-vodicak.html#post3285845

https://www.porada.sk/t336572-vodicak.html#post3286145

Ale dobre, odpovieme ti. Ak nikoho nemáš, kto by s tebou tie 3 mesiace jazdil, tak nikoho nenahlasuj a o 3 mesiace po vydaní VP (keď už budeš mať 18 rokov aj 2 mesiace) môžeš jazdiť aj sám.

Nerozumiem, čo to znamená, že "normálne zrobiť VP samostatne...." Veď VP už máš urobený.
vnroq
29.04.24,04:08
Samostatne ho zrobit, znamenalo to, že mam papier o udeleni VO, ten čo mi dal vlastne policajt, ale na klientskom centrume ma teraz zamietli, nezobrali dokumenty na vyhotovenie VP, lebo nemal som uvedenu osobu spolujazdca a povedali že musim to mať.
ivka70
29.04.24,04:16
Mas smolu, naco si si robil vodicsky preukaz pred 18stkou? Ved toto vsetko su zname fakty, s ktorymi si musel pocitat.
Teraz hladaj osobu, ktoru tam zapises , aj ked nebudes tie 3 mesiace jazdit vobec. Ani jeden z rodicov nema VP dostatocne dlho? Cim neskor to nahlasis, tym viac sa ti 3 mesacna doba bude posuvat.
Chobot
29.04.24,07:22
Tak si sa mal rovno na klientskom centre spýtať, či ti o 3 mesiace vydajú VP aj bez toho spolujazdca. Alebo si zavolaj na call centrum MV:

bezplatná infolinka - Call Centrum MV SR: 0800/222 222

Alebo si nájdi kohokoľvek, koho nahlásiš, len aby ti ten VP vydali. Nemusíš s ním vôbec jazdiť. A o 3 mesiace môžeš jazdiť aj sám.

Odkiaľ sme mali vedieť, že ti VP vôbec nevydali, keď si to nenapísal.