icequeen
01.05.24,19:39
Prosim poradte mi s oddielom VII. dodatocneho DP typu A. Zamestnavatel spravil RZD, avsak nevyplatil mzdu, v ktorej bol zahrnuty preplatok. Preto podavame dodatocne DP.

Chcem sa len spytat na oddiel VII.- rozdiely z dodatocneho DP. v Krose nam tam nechava len nulyr.73 az 82. kedze my sme predtym DP nepodavali, len zamestnavatel RZD, tak neviem aky rozdiel tam mame uviest.

Napr. r.73 - Daň (daňová povinnosť) z r. 56 daňového priznania alebo r. 116 daňového priznania fyzickej osoby typ B alebo r. 06 ročného zúčtovania.

Ci tam mame napisat sumu z r. 6 RZD, alebo nechat 0.00, kedze nie je ziadny rozdiel. Ako som pisala, Kros nam v tejto sekcii dava len 0.00 vsade.
Negoce
02.05.24,06:20
zamestnanci dostali Potvrdenie o zaplatení dane (asignačná daň)? podali tieto doklady na DU?
icequeen
02.05.24,16:29
Dostali RZD a teraz z dovodu nevyplatenia mzdy maju podat dodatocne DP. Ako som zistila, ten oddiel VII. ma byt vsade 0.00, kedze sa povodne RZD nelisi od dodatocneho
Negoce
02.05.24,17:41
na niečo iné som sa pýtala.......
icequeen
05.05.24,06:59
A ja som odpovedala, ze dostali Potvrdenie o RZD. Nic ine.
veronikasad
05.05.24,07:17
Napíš dotaz na FS či nemáš robiť dodatočné DP z potvrdenia o zdaniteľných príjmoch, keď preplatok z RZD nebol ani nebude u zamestnávateľa vyplatený. Možno bude stačiť len požiadať DU o vyplatenie toho preplatku, keď už RZD bolo u zamestnávateľa urobene
Negoce
05.05.24,10:52
icequeen : presne tak, ak zamestnanci nedostali potvrdenie o zaplatení dane, nemohli poukázať asignačnú daň,
robíš DDP.....tab. pri prepočte podaného RZD a DDP bude prázdna.............predsa platí pravidlo, ak si zamestnanec požiada o vystavenie II. časti z RZD vyznačí sa na doklade, koľko zamestnávateľ zrazil, zaplatil dane a mzdárka viac nevypláca, nezráža............
máš to dobré, určite podávaš DDP, inak FS SR nevyplatí rozdiel dane (do 5,- € nevyplatí).......
Alfra ti tabuľku nepropočítava vôbec (nemajú nasavený vzorec, tak ako FS SR)
icequeen
05.05.24,13:06
dakujem pekne
icequeen
06.05.24,06:08
tak na Danovom urade nam povedali, ze to je zle, ze VII. oddiel treba vyplnit, ze DP nahradza to RZD a treba tam napisat rozdiel. Zaujimave, ze sestrina kolegyna podavala DP minuly tyzden s prazdnym oddielom VII. a prijali to. Asi je rozdiel, aka uradnicka tam je.
veronikasad
06.05.24,06:44
Ako nahrádza? Mala si do DP zadať úhrn zrazených preddavkov z potvrdenia, nie RZD a uviesť potom rozdiel?
icequeen
06.05.24,06:53
Neviem, ziadne DP nebolo podavane, bolo len RZD. A uradnicka tvrdi, ze do VII. oddielu treba uviest rozdiel. Sme sa s nou hadali, ze nie je ziadny rozdiel medzi RZD a DDP, ale vraj je v preplatku. Lenze na RZD je uvedeny spravny preplatok. Ale vraj treba vypisat oddiel VII. z RZD. Nechapala, preco podavame DDP. Jasne je tam napisane, ze z dovodu nevyplatenia mzdy a tym padom ani preplatku.
veronikasad
06.05.24,06:59
Ten rozdiel ti vznikne len v prípade ak tam uvedies úhrn zrazenych preddavkov z potvrdenia, ako som písala včera. Napíš dotaz na finančnú správu, odpovedajú rýchlo. Popis situáciu a priamo sa ich spýtaj akú sumu zrazených preddavkov zamestnávateľom máš uviesť v dodatočnom DP.
icequeen
06.05.24,07:10
hmm, ja uz nechapem, uviedla som vsetky udaje z RZD ako v normalnom DP, aj uhrn zrazenych preddavkov (r.69) a vysiel mi v DDP rovnaky preplatok ako na RZD. Cize stale nechapem, naco mam vyplnat oddiel VII. Navyse v tom oddieli r.75 Danovy preplatok z r.72, co je okolo 60 eur. Ale v r. 76 ma byt r.72 minus r.75 co je vysledok 0.
icequeen
06.05.24,08:04
tak z FS mi odpisali, ze treba vyplnit oddiel VII. Riadok 73 ma byt rovnaky ako r. 06 RZD, r.74 je 0, ale nie je mi jasny r.75. Pisali mi, ze ma byt 0, lenze tam sa pise danovy preplatok z r.72, co nie je nula. Az riadok 76 vychadza nula, kedze r.72 minus r.75
icequeen
06.05.24,08:10
jedine v tom pripade by to sedelo, ak v r. 72 neuvediem preplatok a uvediem ho len v sekcii VII
icequeen
06.05.24,08:58
tak som sa dozvedela od inej uctovnicky, ze vobec netreba podavat DDP, kedze preplatok bol zahrnuty vo vyplate za marec a vyplatu bude vyplacat Garancny fond aj s preplatkom. Kedze nevypracovali nove opravne RZD