Alexa_3
02.05.24,04:46
Dobrý deň, rada by som sa poradila ohľadne prepravy textilu z Číny na SK. Tovar kupujem ako súkromná osoba a predaj bude z príležitostnej činnosti, ktorého príjem nepresiahne 500€ ročne. Momentálne plánjem previesť malý balík max.10kg. Dočítala som sa rôzne info, no rada by som vedela skúsenosti z praxe. Všetko dokumentáciu ohľadne textilu doloží dodávateľ, CLO za mňa zaplatí kuriérska spoločnosť, ktorú spätne pri prevzatí balíka vyplatím, alebo to obnáša nejaké iné úkony? Čo sa týka označenia textilu, musí to byť výhradne v úradnom jazyku (v slovenčine) alebo to môže byť aj v angličtine? Dakujem
Negoce
02.05.24,05:56
predávaš textil?
Alexa_3
02.05.24,06:29
áno - dámske šaty
Negoce
02.05.24,06:37
Alexa_3
03.05.24,02:54
takže na mňa sa toto všetko nevzťahuje, chápem to správne? Ide mi o to aby pri colnej kontrole nebol nejaký problém s tým, že to nie je označené alebo nesprávne označené...
Dáša_
03.05.24,07:23
problém je, že to celé chápeš nesprávne. Ty podnikáš. Akurát si k tomu neurobila živnosť, nemáš registračku a všetko ostatné. To čo robíš, nie je príležitostný príjem. Naviac oslobodenie 500€ je za príjem, nie za zisk. A príjem je všetko, čo utŕžiš. Bez ohľadu na náklady