ARTiMoX
08.05.24,07:02
Dobrý deň, chcel by som si založiť živnosť v oblasti poskytovania účtovníctva. Je to voľná živnosť, robil by som to všetko na notebooku - takže žiadne doklady skladovať nepotrebujem. Mám však prenajatý byt, na ktorom s priateľkou bývame, no trvalý pobyt mám na úplne opačnej časti Slovenska. Musel by som teda označiť tento prenajatý byt ako prevádzkareň?

Ďakujem pekne.
Negoce
08.05.24,07:02
veronikasad
08.05.24,07:16
Aké miesto podnikania máš uvedené v živnostenskom liste?
ARTiMoX
08.05.24,09:41
Zatiaľ ešte nemám založenú živnosť ale podľa toho čo som čítal tak miestom podnikania by malo byť miesto trvalého pobytu, takže to by som dal ako miesto podnikania..mňa len zaujíma, či potrebujem byt, ktorý si prenajímam, označiť ako prevádzkareň
ARTiMoX
08.05.24,09:51
Trvalý pobyt nemám na tomto byte, je to iba prechodný pobyt
veronikasad
08.05.24,10:46
Pokiaľ nebudeš prichádzat do priameho kontaktu s klientami, prevádzkaren mať zriadenu nemusíš. Ale miesto podnikania nemôžeš mať na adrese, kde sa trvalo nezdržiavas. Prip.kontrola ťa nebude hľadať napr.v Košiciach, ak budeš podnikať v Bratislave. Aj zásielky občas prídu postou, nie elektronicky...
ARTiMoX
08.05.24,11:37
Vďaka za info :)
Ešte k tomu trvalému pobytu.. momentálne som študent a pracujem na dohodu, takže musím byť v BA celý čas. Ak by som však začal podnikať, už by som mal viac času chodiť domov, a tým pádom by som bol častejšie na adrese môjho trvalého pobytu, čo by bolo aj moje miesto podnikania. Bolo by to takto OK?