gbt
07.10.06,18:02
Ahojte poradaci, vazne som tento problem nikde nevidela a nevedela si pomoct, preto sa radsej spytam

SZCO bola na 5 dni autom zaradenym do podnikania v taliansku na pracovnej ceste... Ma narok na diety 45 Eur. Kazdy den si kupoval jedlo, od coho mam bloky... ale ako to vlastne vsetko zauctovat? Ako sa uctuju diety? ako VOZD alebo ako VNZD? co s tymi blocikmi? Mozem mu ich dat do uctovnictva i ked vlastne dostane diety? Pomozte mi prosim.
babenko1
07.10.06,17:43
takže... tie bločky, kde si kupoval jedlo, len prilož k cestovnému príkazu ako dôkaz, že tam naozaj bol, nikde to nezúčtovávaš
gbt
07.10.06,18:09
dakujem za radu, ale ako zauctujem tych 45 Eur?
SZCO nema europokladnu, mozem to preratat kurzom?
ako to zauctovat? vydavok z pokladne a OZD alebo NZD?
dakujem
babenko1
07.10.06,18:12
cestovný príkaz zúčtuj v EUR... tak ako ti káže zákon a vyplatenie môže byť v SKK prepočítané kurzom NBS dňom zúčtovania CP, je to výdavok ovplyvňujúci ZD - prevádzková réžia
lenkak
07.10.06,18:13
môžeš prepočítať kurzom NBS.
výdavok OZD.
gbt
07.10.06,18:15
Dakujem velmi pekne...

Mam v tom jasno.... :p
auctovnicka
07.03.09,11:33
Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o radu. SZCO chodi na zahranicne pracovne cesty a vykonava sluzbu-preprava cudzich motorovych vozidiel. Od vyrobcu prevezme auto a prepravi ho ku kupujucemu. Jeho naklady na zahr.pracovnu cestu nie su skoro ziadne. Ak je to viac dni, prespavaju v aute, takze doklad o ubytovani nema, vsetky myta a poplatky dialnicne hradi firma, ktora tuto cinnost sprostredkuva, on vlastne iba vykona sluzbu- prepravi auto, ktoru sluzbu si vyfakturuje. Napadlo ma iba ak by pripajal nejaky blocek o nakupe potravin /myslim tym iba ako dokaz, ze na tej ceste realne bol/. Nechava si iba "protokol o prevzati a odovzdani auta", ktory vsak podpisany odovzda firme, ktora tuto cinnost sprostredkuva. Pre neho nezostava vlastne nic, on si iba vo vlastnom zaujme tento protokol prefoti a toto je vlastne iba jeho doklad o pracovnej ceste a vykonanej sluzbe.
Takze moja otazka znie, ci mu tento profokol "kopia" staci na podklad pre vyuctovanie zahranicnej pracovnej cesty, alebo by mal trvat pre neho tiez kopiu a v originali potvrdene prebratie auta.

Dakujem