Mimi1234
16.05.24,16:33
Dobry den ak by ste mi mohli poradit nevim ci mam odvadzat dane za svoje fotky, chcela som to teraz ako prilezitostny zarobok chcela som si zarobit aspon 300€ .Citala som inac ze az okolo sumy 500€ sa ma uz odvadzat, posielam vam podmienky co su tam pisane to je tak blbo tam pisane raz tam je 10 000€ potom 200kc a 50 000kc som z toho mesuge. Tak by ste mi to mohol niekto vysvetlit. Dakujem
veronikasad
16.05.24,15:03
Čo chápeš pod príležitostným zárobkom? Ako často budeš tie fotky prezentovať, raz ročne?
kn-alka
16.05.24,17:40
... a prečo vlastne čítaš české stránky? české zákony sú iné ako slovenské
ivka70
17.05.24,04:40
ziadna dan z fotiek, ale dan z prijmu ..... takze nastudovat zakon o dani z prijmov https://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-595
buchač
17.05.24,05:39
Tak by ste mi to mohol niekto vysvetlit.
=========================
Čo je tu potrebné vysvetľovať ?
Je tam spomenutý zákon z roku 1992...to bolo predsa ešte Československo nerozdelené...k tomuto došlo až od 1.1.1993.
Zákony ostali po nejakú dobu platné pre oba nové štáty...akurát s tým, že v Česku ostali až doteraz koruny a Slovensko prešlo po nejakej dobe na euro...a preto bolo povinnosťou duálneho zobrazovania platieb.

K tým fotkám ?
Určite ešte nie sú ešte ani len nafotené a ty už počítaš zisk..
:D

Dám aj radu:

Ja na tvojom mieste by som si absolútne žiadne problémy nerobil...nafotil, predal, tržba je moja = finito.
Odhliadnuc od toho, tak žiadnu daň z príjmu nemusíš platiť nakoľko platí, že :

" Daňové priznanie musí podať každá osoba, ktorá dosiahla za predchádzajúci rok zdaniteľné príjmy vyššie ako 2 289,63 €. "
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_dan-z-prijmu2#nepodliehajuce
ivka70
17.05.24,05:47
Ta hranica prijmu sa tyka vsetkych zdanitelnych prijmov. Myslis, ze toto by bol jej jediny prijem a ziadny iny nema?
buchač
17.05.24,06:03
To je jasné, že idú do tej sumy všetky zdaniteľné príjmy.
Či má alebo nemá ešte nejaký iný zárobok, to ja neviem...možno je ale na materskej, na dôchodku, atď.
veronikasad
17.05.24,06:48
Juraj, jedna vec je povinnosť podať daňové priznanie, ďalšia, ak ide o opakovanu činnosť, registrácia na DU, napr. ako slobodný umelec...
buchač
17.05.24,08:06
veronikasad (Dnes 09:48)... napr. ako slobodný umelec...
================
Žartovať mieniš...;) :D

Hentá osoba je taký fotograf ako ja kozmonaut.
:--- :rolleyes:
Chce predávať svoje fotky (množné číslo) a zarobiť na nich cca 300€.
Sa pýtam...to ktorý slobodný umelec predáva fotečky za pár šupov ?
Sa pýtam...ty by si si kúpila nejakú fotku, ktorá je v podstate o ničom ?

Celé totok, akože téma, je len a len vírenie vody...a nebudem ďaleko od pravdy, že tento nick je jasný ako facka.
-----------------------------
Ale platí to, čo som už uviedol...zopakujem.
By som sa vyserondial na nejaké daňové priznanie...väčšie ryby odrbávajú o iné sumy a nie o pár šušňov.
sito
17.05.24,14:28
Musim odvadzat dane z mojich fotiek??
Včera 17:33

:D Z fotiek, nemusíš. Z peňazí za ne? ...