Hela789
18.05.24,11:19
Dobrý deň, máme malý rodinný domček a naši susedia si postavili (už dávno) rodinný dom hneď vedľa nášho s tým, že majú niekoľko nízko položených okien smerujúcich do nášho dvora (neoddeluje nás žiadny plot ani vzdialenosť,okná niesu malé a "len" na vetranie, je ich veľa sú položené nízko s výhľadom priamo do nášho dvora a našich okien).
Pred asi 12r. sa im ocko "podpísal" a súhlasil s asi s výstavbou- čo presne podpísal, čo bolo na papieri však netuším... či tam bola informácia o počte, rozmeroch a výške okien neviem..
Kópiu sme nedostali.... okná sú z môjho pohľadu nevhodne zasadené, zasahujú do súkromia a nesúhlasím s nimi. Ocko už nežije a ja spolu s mamkou a sestrou sme nové vlastníčky domu a chceli by sme to riešiť. Aký je postup? Aké máte možnosti? Na koho sa dá? Aké kroky podniknúť? Vďaka za rady
pavol54
18.05.24,09:38
ak s niečím súhlasil musí to byť založené v stavebnom povolení u stavebníka a mám taký dojem aj u stavebného úradu
vlado 33
18.05.24,10:00
Veď si tam postav plot, žeby nevideli. Takto sa to dnes robí, si nevedela?
buchač
18.05.24,16:01
Pred asi 12r. sa im ocko "podpísal"
okná sú z môjho pohľadu nevhodne zasadené, zasahujú do súkromia a nesúhlasím s nimi.
===========================
Nie je to tvoj dom, tak nerieš ...
- im sa to tak páči, tebe nemusí
- oni si tie okná dali urobiť a nie ty
- susedia ich aj zaplatili a nie ty.

Po 12 rokoch už toho veľa nezmôžeš...snáď nechceš, aby urobili prestavbu okien podľa tvojho želania ... či ???
misoft
19.05.24,04:30
Po 12-tich rokoch po "rekonštrukcii" okien sú možnosti rovné 0 (nula) - Keď im to odsúhlasil - už nie sú žiadne možnosti to vrátiť späť. A postup? Postavte si plot.
buchač
19.05.24,05:02
misoft (Dnes 07:30) Po 12-tich rokoch po "rekonštrukcii" okien..
==========================
VÝSTAVBA celého domu a nie rekonštrukcia okien...
ivka70
19.05.24,16:49
A veľmi ti ublížili?
vlado 33
19.05.24,16:58
Ona nechcela vedieť, ona chcela provokovať. Veď každý blbeček musí vedieť, že keď nechce, žeby mu kukali na pozemok, tak si postaví plot.
buchač
20.05.24,04:56
azarinta (Včera 19:02) Tiež ma napadli tuje.
======================
azarinta = Milanko ...priblbý si ty.

Správne po slovensky je = " tiež mi napadli tuje "...
Ale ty si maďar, ty to aj tak nepochopíš...nebudem sa ani len pokúšať o vysvetľovanie.