dricka
19.05.24,02:54
Ahojte.
Viete poradiť,ako je to s predajom darovaného tovaru? Konkrétne uvažujem nad tým...lebo sa má veľa zákazníčok pýta,či mi môžu doniesť tovar,ktorý už nepotrebujú(oblečenie) ,aby som si ho predala. Išlo by teda o darovaný tovar,bezodplatne. Môžem takýto tovar následne predávať vo svojom obchode?
Taktiež ako vyriešiť otázku hygieny. V secondhande sa vyžaduje pri kúpe tovaru od dodávateľa doklad o chemickom čistení. Tu by som dala iba čestné slovo,že som tie veci vyprala? ????
Ďakujem za odpoveď ????
buchač
19.05.24,06:55
Môžem takýto tovar následne predávať vo svojom obchode?
V secondhande sa vyžaduje..
==========================
Takže ty máš nejaký normálny obchod (kamenný alebo ešopu) a nie sekáč...tak je ?
dricka
19.05.24,06:58
Mám secondhand
veronikasad
19.05.24,07:02
Máš vypracovaný prevádzkový poriadok pre sekáč?
dricka
19.05.24,18:45
Neviem síce ako to súvisí....ale vysvetlím to takto...vedla v uličke je charita ,kamenný obchod,kde im ľudia nosia veci,len tak a oni to predávajú ...ďalší obchod obďaleč tiež funguje na princípe ,že im ľudia nosia veci a za to dostanú zľavu pri nákupe ....ja som to nikdy neriešila lebo vždy som fungovala s tovarom tak,že som ho objednávala od dodávateľov a odmietala ľudí,ktorí mi chceli doniesť veci lebo je s tým piplacka,nikdy neviete,ake veci vám donesú atď....ale začalo ma to zaujímať,keď tak fungujú tieto dve prevádzky prečo to neskúsiť,ale hľadám info ako,ako je to správne ošetrené to nadobudnutie tovaru ,tak sa pýtam,ale odpoveď asi nepríde ????
buchač
19.05.24,19:24
dricka (Dnes 21:45) ...lebo je s tým piplacka,nikdy neviete,ake veci vám donesú
========================
Mne to príde ako predaj nábytku na Bazoši...napríklad tento inzerát.
https://nabytok.bazos.sk/inzerat/164919486/predam-starobily-nabytok.php

Že je tam popis...vraj starožitný, tak sa človek len pousmeje.
Že je tam cena 1€ = predaj za odvoz, tak to je už iná káva...kde v konečnom dôsledku ide len o vypratanie bytu.
Áno, je jasné, že niekomu ponuka vyhovuje, tak sa podľa toho aj zachová.

Touto analógiou som chcel povedať iba to, že darca sa zbaví svojich vecí a o zvyšok sa nestará...je jasné, že by to mohol vyhodiť a má po starostiach.
Ibaže aj pri darovaní sa starostí zbaví a ostanú na tebe.

...a oozaj...tým čestným slovom o vypraní snáď sranduješ, takto to proste nefunguje.

Pokiaľ Google neklame, tak aj pri darovaní je potrebná nejaká zmluva ohľadom nadobudnutia.
Predsa následný predaj musí ísť cez kasu...či ?

To, že niekde to funguje tak alebo inak, to neznamená, že tak môžeš fungovať aj ty.
dricka
19.05.24,19:40
Samozrejme,že to bol vtip.
Veď práve,že predaj ide cez kasu, tak tiež viem tak,že by mal byť doklad o nadobudnutí tovaru. Dočítala som sa iba,že ak to je odplatne,tak stačí príjmový doklad. Ale nedočítala som sa,ako to funguje pri darovaní.
Ja nehovorím,že keď tak fungujú iní,tak musím aj ja, ja som spokojná tak ako fungujem na dodávateľoch lebo mám dobrý tovar,bez odpadu viacmenej. Ale pýtali sa ma aj ženy,na ktorých vidno,že majú vkus, tak by mohli svojimi kúskami oživiť ponuku tovaru,ale chcela som vedieť,či sa to smie,či nie. Nenašla som na to konkrétnu odpoveď na googli ????