Bleskovka
20.05.24,13:55
Je to cca každé 3 roky. Teraz mám vytopené a plesnivé 3 rohy. Odmieta to dať cez poisťovňu, vraj na toto nie je poistená, ja si skôr myslím, že tam má spoluúčasť. Navrhla mi amatérske riešenie, vraj mi to jpride vystriekat savom a pošle niekoho ( mne neznámeho) na opravu. Celá situácia sa mi nepáči. Nemám záujem o jej amatérske služby. Môžem si objednať profi maliara a následne jej zaslať faktúru? Ako by ste túto situáciu poriesili? Ďakujem vopred za odpovede a za Váš čas.
vlado 33
20.05.24,11:59
Máš poistený byt? Tvoja poisťovňa by to vyriešila za teba.
Chobot
20.05.24,12:48
Faktúru jej môžeš zaslať, otázne je, či ti ju preplatí.

A z jedného vytopenia ti stena ani roh nesplesnivie. Tam muselo byť dlhšie vlhko.
sito
20.05.24,13:26
:D Tibor, každé tri roky, tri rohy, a nie sú v tom parohy? Alebo roháč, paroháč porady? Truhlík? :D
buchač
20.05.24,13:28
Ako by ste túto situáciu poriesili?
===========================
- Situáciám je potrebné predchádzať...to po prvé.
Otázka znie, prečo nemáš byt poistený ty.

- Po druhé...buď zavádzaš ty alebo ona.
Neverím, že by existovala nejaká poisťovňa, ktorá by nemala v tom základe poistenie bytu proti vytopeniu....NEEXISTUJE !!!

- Faktúru chceš poslať ?
Silne pochybujem, že by došlo ku platbe.
sito
20.05.24,14:18
:D Ďuri, nestrieľaj hneď od boku! Bleskovka páli každé tri roky. Nie od boku, zo svojej hlavy, vraj jej to príde vystriekať, žeby jej to bleskovo pohaslo? :D

ku. k. kuk ;)
Bleskovka
20.05.24,15:23
Veď práve....tak ako som napísala, zistila, že tam má spoluúčasť, tak to nechce platiť a myslí si, že mi do bytu pošle, koho zoženie sa pár Eur...
sito
20.05.24,15:36
:D A čo fyzika? Ten jej byt je pod tebou, tvojím bytom? Ak áno, nemáš v tom prípade spoluúčasť na tom pravidelnom vytápaní svojho bytu ty? :D
buchač
20.05.24,15:45
Bleskovka (Dnes 18:23) Veď práve...
====================
Takže ešte raz...nelamentuj a odpovedaj.

PREČO nemáš poistený SVOJ byt ???
Lebo by si musel platiť poistné...???
Bleskovka
20.05.24,16:24
Nie, nemam
Martuk
20.05.24,16:38
tak este mas moznost nahlasit to cez jej poistovnu, ale to by si musela vediet cislo jej poistnej zmluvy a v ktorej poistovni to je, ale pochybujem, ze sa k takejto informacii dostanes.