evinka 40
22.05.24,12:42
Pekný deň. Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť kde v programe Pohoda sa dá nastaviť vrátenie zrážky od exekútora zamestnancovi do mzdy. Nakoľko exekútor vrátil zrážku na účet firmy exekúcia bola ukončená. Ďakujem za radu. Evinka
Negoce
22.05.24,10:44
nerobím v Pohode, ale pokiaľ ti umožní program vrátiť zrážku zo mzdy opačným znamienkom, opačným spôsobom ako pri zrážkach
evinka 40
22.05.24,10:47
Ďakujem Áno to so tiež myslela a skúšala a nefunguje to takto
J+K
24.05.24,05:11
myslím, že je možné vrátenú zrážku poslať priamo prevodným príkazom na zamestnancov účet
Legna
28.05.24,08:28
Nedávno som to riešila, neposiela sa to v mzde, aby sa z toho opäť nepočítali odvody.. urobíte si Interný doklad pre ekonomické oddelenie. Ekonómka by na základe interného dokladu a kópie ukončenia exekúcie mala čiastku, ktorú exekútor vrátil zaslať priamo na účet zamestnanca.
Negoce
28.05.24,08:35
z exekučnej zrážky (zrážka z čistého) sa nikdy, podotýkam nikdy nemôže zrážať poistné, preddavky na daň.....
som presvedčená, že pokiaľ zrážka bola vykonaná zo mzdy, vráti sa, musí sa vrátená zrážka "dostať" späť do ML.....
nemôžete vedieť, napr. či na túto vrátenú zrážku už "nečaká" ďalšia exekúcia........
Legna
28.05.24,08:49
V našom prípade viem, že ďalšiu exekúciu už zamestnanec určite nemá.. Bolo mi povedané, že to nejde do výplaty ale daná suma sa zašle zamestnancovi na účet hneď, akonáhle máme papier o ukončení exekúcie.