Bobina
07.10.06,19:03
Prosim o radu.


Klient ma osobné auto na leasing a dostal fa za nahradné diely ako brzdove platnicky , pasta brzdna olej a za služby ako vyčistenie, demontáž a montáž kolesa. atd. Mám právo si uplatnit DPH ??
Paula
07.10.06,17:17
Prosim o radu.


Klient ma osobné auto na leasing a dostal fa za nahradné diely ako brzdove platnicky , pasta brzdna olej a za služby ako vyčistenie, demontáž a montáž kolesa. atd. Mám právo si uplatnit DPH ??

Ak je lízing na živnosť, môže účtovať opravy a údržbu ako výdavok ovpl. základ dane (réžia) a uplatniť si odpočet DPH.
babenko1
07.10.06,17:40
aj keby mal to auto na lízing ako PO, takisto má nárok na odpočet DPH
nika.sum
10.10.06,07:16
Ahoj, ak zivnostnik platca DPH zakupi na osobne auto puklice, moze si uplatnit DPH?
Paula
10.10.06,07:29
Ahoj, ak zivnostnik platca DPH zakupi na osobne auto puklice, moze si uplatnit DPH?

K príslušenstvu OA pozri napr. tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=21666&highlight=ochrann%E9
nika.sum
10.10.06,07:48
K príslušenstvu OA pozri napr. tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=21666&highlight=ochrann%E9

Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.
Lucia7
10.10.06,08:14
puklice nie sú taxatívne vymenované v zákone o DPH ako príslušenstvo k autu, takže ja by som DPH-čku odpočítala.
Oldi
10.10.06,08:15
Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.

Tak tak a okrem toho (pokiaľ to nie sú nejake eňo ňuno puklice :D - také veeeeľmi drahé - radšej nedráždiť daňovákov-inak normálka, nemali s tým problém zatiaľ) tak tam ani hodnota nie je vysoká. Majú v podstate spotrebný charakter, rýchlo sa môžu opotrebovať - napr. šikovný šoféri a vysoké obrubníky :D. Puklice majú jednoznačne ochrannú funkciu.
Paula
10.10.06,08:23
Pauli, prave o to ide, neviem ci to zaradit k prislusenstvu. Inak ide len o jednu puklicu (pravdepodobne ju stratil) a puklice tiez nemaju len ozdobnu funkciu ale vraj aj ochrannu.

Logika ochrany majetku dáva ochranným krytom kolies za pravdu (ani ich nevidím medzi konkrétne uvedeným príslušenstvom, vylúčeným z nároku na odpočet - §49,ods.7,písm.b)), na čudo však napr. zabezpečovacie zariadenie z hľadiska zákona o DPH chráni pred poškodením a krádežou iba nákladné autá, osobné nie sú "ochranyhodné" z pohľadu tohoto zákona.

Osobne by som pri krytoch DPH uplatnila.
nika.sum
10.10.06,08:28
Dakujem za odpoved, myslim ze vzhladom na cenu auta puklica nie je az tak draha ( sice na moju fabinku by som za to mala asi vsetky styri), ale ked kupoval len jednu tak logicke ze taku ako tam boli povodne. Este raz dakujem.
Manual
10.10.06,08:29
Puklice sú viac menej estetickým doplnkom a nie chrániacim, pretože ktokoľvek ich dá jedným prstom z kolesa dolu. Keby mali chrániť, tak ich demontáž by nebola tak jednoduchá.
Pekný deň...
nika.sum
10.10.06,08:30
Este raz dakujem vsetkym
Paula
10.10.06,08:36
Puklice sú viac menej estetickým doplnkom a nie chrániacim, pretože ktokoľvek ich dá jedným prstom z kolesa dolu. Keby mali chrániť, tak ich demontáž by nebola tak jednoduchá.
Pekný deň...

mimotemy Janík, súhlasím tak na polovicu, mne ukradli 9 kusov......ale na druhej strane bolo vidno podstatný rozdiel v medzičase krádeží v znehodnotení diskov.
Tweety
10.10.06,09:02
mimotemy Janík, súhlasím tak na polovicu, mne ukradli 9 kusov......ale na druhej strane bolo vidno podstatný rozdiel v medzičase krádeží v znehodnotení diskov.mimotemy Pauli tvoj tátoš má 9 kolies?:p