Deni
07.10.06,18:54
Keď vystavujem odberateľovi PPD pri úhrade Fa v hotovosti, musí on zasa mne vystaviť VPD k tejto faktúre? Alebo je pre mňa dokladom o zaplatení Fa len PPD ktorý som vystavila ja?
babenko1
07.10.06,16:55
Stačí len tvoj PPD
Deni
07.10.06,17:16
Ďakujem za odpoveď. Potešila ma, ja som si myslela že treba aj tie VPD. Ešte sa spýtam keď vystavujem VPD k rôznym bločkom z nákupov, treba na nich uvádzať meno a adresu toho komu boli peniaze vyplatené? Napr. ak k bločku za benzín vystavujem VPD musím tam odpísať údaje z toho bločka? Čerpaciu stanicu, IČO, DIČ? Ja to stále všetko odpisujem a zdá sa mi to strašne zdĺhavé a vôbec neviem či to tak treba vlastne robiť?
lenkak
07.10.06,17:18
liba2
08.10.06,08:47
Stačí len tvoj PPDV tomto sa tiež názory na porade rozchádzajú 50:50. Ja súhlasím s týmto (ale ten červík neistoty nedá pokoja...):D
Danila
08.10.06,09:21
Osobne sa prikláňam k názoru, že stačí PPD. Každá inetrná smernica pre vedenie pokladnica stanovuje režim vedenia pokladnice, náležitosti pokladničných dokladov a spôsob overenia. V prípade výdavkových pokladničných dokladov, ktoré sa vystavujú na meno príjemcu, príjemca zároveň potvrdí prevzatie hotovosti na výdavkovom pokladničnom doklade svojim podpisom. Ak sú dodržané všetky zákonné náležitosti dokladov, potom požiadavka prikladať k príjmovým pokladničným dokladom kópiu výdavkového dokladu od plátcu je neodpostatnená.