Bobina
08.10.06,07:26
Prosím o radu,

tento rok sa rezervy stále účtujú na na účet rezerv 552 alebo už priamo na prislúchajúce nákladové účty??
Danila
08.10.06,07:16
Prosím o radu,

tento rok sa rezervy stále účtujú na na účet rezerv 552 alebo už priamo na prislúchajúce nákladové účty??Rezerva na náklady sa účtuje na vecne príslušný nákladový účet, ku ktorému záväzok prislúcha. Podrobne o rezervách- § 19 Postupov účtovania platných od 1.1.2006.
Bobina
08.10.06,08:09
a ako to je rezervami nedaňovými ? platí to isté ?


ako bude vyzerat učtovanie rezerv priamo na príslušný nákladový účet?

Predtým som účtovala:

a, vytvorenie rezervy
552 / 3...............1000 Sk
b, dosla fa
518 / 321
c, rozpustenie rezervy
3.../ 652


a teraz bude účtovanie vyzerat ako ??

a/vytvorenie rezervy

b/ dosla fa

c/ rozpustenie rezervy...
ingi
08.10.06,08:31
Rezerva na náklady sa účtuje na vecne príslušný nákladový účet, ku ktorému záväzok prislúcha. Podrobne o rezervách- § 19 Postupov účtovania platných od 1.1.2006.

Ja by som len doplnila:
V súvislosti s novelou "Postupov PÚ" je v § 19 znenie ods. 9 účinné až od 01.01.2007.

Ods.9 od 01.01.2007:
Rezerva na náklady sa účtuje na vecne príslušný nákladový účet, ku ktorému záväzok prislúcha. Použitie rezervy sa účtuje na ťarchu vecne príslušného účtu rezerv so súvzťažným zápisom v prospech vecne príslušného účtu záväzku. Zrušenie nepotrebnej rezervy alebo jej časti sa účtuje v prospech účtu 648- Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti alebo 668 – Ostatné finančné výnosy.

Takže tento rok účtujeme tvorbu a použitie rezerv ešte "po starom".
Danila
08.10.06,09:05
Ja by som len doplnila:
V súvislosti s novelou "Postupov PÚ" je v § 19 znenie ods. 9 účinné až od 01.01.2007.

Ods.9 od 01.01.2007:
Rezerva na náklady sa účtuje na vecne príslušný nákladový účet, ku ktorému záväzok prislúcha. Použitie rezervy sa účtuje na ťarchu vecne príslušného účtu rezerv so súvzťažným zápisom v prospech vecne príslušného účtu záväzku. Zrušenie nepotrebnej rezervy alebo jej časti sa účtuje v prospech účtu 648- Ostatné výnosy z hospodárskej činnosti alebo 668 – Ostatné finančné výnosy.

Takže tento rok účtujeme tvorbu a použitie rezerv ešte "po starom".Ja samozrejme s Tebou musím len súhlasiť. Ale vzhľadom na obsah dotazu zadávateľky som vo svojom príspevku naznačila, že je potrebné aj z vlastnej iniciatívy preskúmať všetko dostupné, čo Porada ponúka. A ja som ponúkla konkrétny § v konkrétnom materiály. Perfektné čierno, červeno, zeleno, modré spracovanie všetkých zákonov tak, ako nám to tu Richard pripravuje je prvé, čo vždy preštudujem. Ak by môj príspevok padol na úrodnú pôdu, tak zadávateľka sama by Tebou napísané informácie získala prečítaním toho, čo som jej doporučila. Ale to je užmimotemy