Mária61
08.10.06,09:50
Vie mi prosim niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi krátkodobým bankovým a eskontný úverom?
Ako sa účtuje o úvere pri vzniku, keď istinu splácame zvlášť a úroky osobitne. Ako ich dopredu na 3 roky vyčíslim, keď sadzba je 9,9%. Úroky sú každý mesiac iné, keď meškáme so splátkou, tak nám k tomu prirátajú aj úroky z omeškania. Mohla by som úroky pri zaplatení účtovať rovno do nákladov?
ďakujem za pomoc
Paula
08.10.06,07:57
kalkulka
11.10.06,07:45
Ešte by som doplnila, že krátkodobé úvery sa účtujú na účty účtovej skupiny
23. Dlhodobé na 46. Eskontné úvery sa poskytujú na základe eskontných zmeniek alebo iných cenných papierov. Ale nechcem sa o tomto rozširovať, lebo v tejto oblasti okolo eskontov nemám nejaké skúsenosti.
gdandy
11.10.06,08:42
Ahojte,potrebovala by som poradit.V banke nam schvalili kontokorentny uver.Uctujem v PÚ.Nemam s tym skusenosti,ale tym,ze sme precerpanie vyuzili,zostatok na BÚ ostal v minuse.Moze ostat zostatok na BÚ v minuse,alebo sa to musi nejak preuctovat?A ako by som to mala urobit,ked takyto stav nastane na konci roka?Dakujem krasne za pomoc.:):):)
Olgica
11.10.06,08:57
Ahojte,potrebovala by som poradit.V banke nam schvalili kontokorentny uver.Uctujem v PÚ.Nemam s tym skusenosti,ale tym,ze sme precerpanie vyuzili,zostatok na BÚ ostal v minuse.Moze ostat zostatok na BÚ v minuse,alebo sa to musi nejak preuctovat?A ako by som to mala urobit,ked takyto stav nastane na konci roka?Dakujem krasne za pomoc.:):):)
Ak je to debet na účte tak môže ostať v mínuse a ak je to kontokorentný úver tak sa to zaúčtuje na účet 231.
gdandy
11.10.06,09:38
Dakujem krasne.Prijemny den.